Zirgkopība

Zirgi tīrelī
Zirgi tīrelī

Cilvēki zirgus pieradināja jau pirms apmēram 4000 gadiem. Tomēr joprojām bieži tiek ignorēta zirgu nozīme dabas bagātību saglabāšanā. Ir plaši zināma zirgu loma selektīvā koksnes savākšanā, radot minimālas oglekļa izmešu izmaksas. Zirgus var izmantot dabas rezervātu veģetācijas kontrolei. Iespējams, visbūtiskākā zirgu loma ir daļēji dabisku biotopu uzturēšana. Kā zināms, zirgu ganības bieži ir pastāvīgas, ar bagātīgu augsni, floru un lielu kukaiņu daudzumu, ieskaitot tādus, kas barojas ar izkārnījumiem un ko, savukārt, ēd putni. Kas gan var būt labāks par izjādi brīvā dabā, it sevišķi tad, ja savvaļas sugām zirga soļi kaitē mazāk nekā cilvēka!

Naturalliance zina, ka zirgi ir viena no galvenajām to īpašnieku dzīves prioritātēm. Īpašniekus arī interesē ieteikumi par zirgu veselības nodrošināšanu un dabai labvēlīgu zālāju platību uzturēšanu. Ceļi, pa kuriem agrāk pārvietojās zirgi, tagad vairs nav tiem piemēroti un nav arī draudzīgi dabai. Naturalliance vēlas palīdzēt jātniekiem, vietējās sabiedrības pārstāvjiem un zemes īpašniekiem izplānot jaunus maršrutus, kas sniegtu labumu visiem. Vai, piemēram, ir zināms, kādi augi ir visvēlamākie zirgu sacensību vietu iekārtošanai?

LABĀKĀ PRAKSE. Ungārija, kur ir senas zirgu audzēšanas tradīcijas, rāda piemēru tam, kā izjādes ar zirgiem var palīdzēt aizsargāt dabu.

RAŽOŠANA. Ar Naturalliance palīdzību Jūs varēsiet atrast interneta vietnes, kas apraksta dabai nekaitīgu zirgu audzēšanu un dabai draudzīgas darba un atpūtas iespējas.

PROBLĒMU RISINĀŠANA. Vēl mēs vēlamies Jums piedāvāt visu pieejamo informāciju par standarta veterinārajām procedūrām, kas varētu samazināt Jūsu izdevumus un ietekmi uz vidi.

KARŠU VEIDOŠANA. Lai aizsargātu jāšanas maršrutus un uzturētu tos labā kārtībā, tos ir vēlams atzīmēt kartēs. Karšu veidošanas iespēja ir vēl būtiskāka, kad tiek plānoti jauni maršruti, kas ir gan interesanti jātniekiem, gan saudzīgi pret savvaļas dabu. Ar Naturalliance karšu rīku tas ir pavisam vienkārši.

Lūdzu, REĢISTRĒJIETIES, lai mēs varētu Jums palīdzēt:

• Atklāt apvidus maršrutus, kas ir droši un aizsargā savvaļas dabu;
• Dalīties pieredzē un gūt zināšanas no citiem;
• Izmantot savas ganības tādā veidā, kas ir ilgtermiņā vislabvēlīgākais zirgiem un apkārtējai videi;
• Uzzināt par sacensībām un darba metodēm ar zirgiem, kas uzlabo dabas resursus.

Pēc reģistrēšanās varat aizpildīt mūsu ANKETU, kurā varat mums darīt zināmu, kāda informācija Jūs visvairāk interesē.

 
atbalsta
TESS logotips Medījamo dzīvnieku un savvaļas putnu aizsardzības fonda logotips Anatrack Ltd logotips Tero Consulting logotips COUNT Starptautiskās dabas aizsardzības partneru savienības (COUNT Partner International Union for Conservation of Nature) logotips