Suņu audzēšana: Labākā prakse

Suņu apmācība ar laukirbēm Itālijā un Horvātijā
Apbalvojumi ir laba motivācija sacensībās, kas palīdz aizsargāt dabu
Apbalvojumi ir laba motivācija sacensībās, kas palīdz aizsargāt dabu

Pelēkā irbe ir medījams putns, kas tik labi vairojas, pateicoties graudaugu platībām, ka katru dienu medību laukos tiek nomedīti simtiem šo putnu. Suņi tika izmantoti irbju atrašanai, medījot ar šaujamieročiem, taču vislielākās prasmes bija nepieciešamas, lai apmācītu tos medībām ar piekūniem, kur suņiem ir jābūt īpaši paklausīgiem.

Lai arī intensīvā lauksaimniecība ir bijusi nelabvēlīga laukirbēm, zemnieki var apsaimniekot zemi tā, lai, pateicoties kompensācijām par saimniecības ienākumu samazinājumu, saglabātu laukirbju (un citu augu un dzīvnieku ar līdzīgām vajadzībām) populāciju. Udinē Itālijā vietējā pašvaldība sadarbībā ar zemes īpašniekiem ir izveidojusi zemes zonas laukirbju saglabāšanai. Zonā ar vislabākajiem biotopiem laukirbes tika saglabātas suņu apmācībai, taču ne to ķeršanai. Vidējā zonā zemnieki saņēma kompensācijas no medniekiem ar piekūniem, kam katra noķerta irbe ir ievērojams sasniegums, bet malējā zona bija paredzēta šaušanai.

Dzinējsuns atlases sacensībās Zadarā, Horvātijā
Dzinējsuns atlases sacensībās Zadarā, Horvātijā

Zadarā, Adrijas jūras krastā, pietiekamus ienākumus laukirbju populācijas saglabāšanai nodrošina pat medību suņu atlases sacensības. Suņu īpašnieki no Itālijas, Francijas un Spānijas maksā profesionāliem suņu dresētājiem 90 eiro dienā, lai sagatavotu viņu angļu un kontinentālos dzinējsuņus sacensībām. Atlases sacensības notiek līdz pat 20 dienām, tajās katru dienu piedalās vairāk nekā 200 suņi, par katru no kuriem tiek maksāta 35 eiro dienas dalības maksa. To turklāt papildina ievērojami līdzekļi, ko saņem vietējās viesnīcas un restorāni.

 
atbalsta
TESS logotips Medījamo dzīvnieku un savvaļas putnu aizsardzības fonda logotips Anatrack Ltd logotips Tero Consulting logotips COUNT Starptautiskās dabas aizsardzības partneru savienības (COUNT Partner International Union for Conservation of Nature) logotips