Dārzkopība

Piemājas dārzs
Piemājas dārzs

Mīlestība pret dārzkopību varētu būt tikpat sena kā pati lauksaimniecība. Nesenā Naturalliance biedru veiktā pētījumā tika konstatēts, ka vairāk kā 70% lauku iedzīvotāju uztur dārzus un virzienā no sausākajiem Eiropas dienvidiem uz auglīgajiem ziemeļiem ir vērojams to apjoma palielinājums. Lauksaimniecībai un mežkopībai kļūstot arvien intensīvākai, dārzi kļūst par daudzu sugu patvēruma vietu. Daudzus cilvēkus interesē, kā viņi var palīdzēt vēlamajām sugām, bet atbrīvoties no tām, kas kaitē viņu stādījumiem.

Patiesībā pašlaik ir pieejams daudz informācijas par bitēm, tauriņiem un putniem noderīgo augu audzēšanu, tomēr šī informācija nenāk no viena avota un tiek piedāvāta dažādās valodās. Iespējams, kaut kur atrodas arī informācija par Jums traucējošajiem kaitēkļiem. Savukārt, ja meklētie risinājumi netiek piedāvāti, Naturalliance lietotāji turpmākajos projektos, iespējams, var atrast nepieciešamās atbildes. Tāpēc mēs aicinām Jūs mums pievienoties un palīdzēt izstrādāt vietni, kas var palīdzēt Jums un savvaļas dabai pārvarēt sarežģītās sistēmas, ko mēs paši radām, ar skaistiem un ražīgiem apstādījumiem.

LABĀKĀ PRAKSE. Nektāra upes Lielbritānijā.

RAŽOŠANA. Naturalliance vēlas piedāvāt Jums saites uz vislabākajām vietnēm par produktīvu un savvaļas sugām labvēlīgu dārzkopību.

PROBLĒMU RISINĀŠANA. Vai runa būtu par vāverēm vai gliemežiem, mēs vēlamies atrast efektīvus kaitēkļu apkarošanas risinājumus, kas ir saudzīgi pret pārējām savvaļas sugām.

KARŠU VEIDOŠANA. Naturalliance mērķis ir palīdzēt Jums izvēlēties dārzeņus, kas ir noturīgi pret kaitēkļiem, audzēt ziedus, kas piesaista bites un tauriņus, un izvietot putnu barotavas vietās, kur nevar uzbrukt plēsējputni. Tāpēc ir svarīga dārzu karšu veidošana. Lai noskaidrotu, kādas savvaļas sugas Jūs vēlaties piesaistīt un kādas atbaidīt, ir ieteicams veidot arī ārpus dārza esošo teritoriju (piemēram, mežu) kartes.

Lūdzu, REĢISTRĒJIETIES, lai mēs varētu Jums palīdzēt:

• Audzēt skaistus ziedus un veselīgu pārtiku un dot savu ieguldījumu savvaļas dabas uzlabošanā, kas, savukārt, palīdz un sniedz prieku Jums;
• Dalīties pieredzē un gūt zināšanas no citiem;
• Audzēt vēlamās sugas un ar minimālām grūtībām atbrīvoties no nevēlamām sugām;
• Pēc iespējas efektīvāk pārvaldīt augsni un ūdeni un kontrolēt nezāles.

Pēc reģistrēšanās varat aizpildīt mūsu ANKETU, kurā varat mums darīt zināmu, kāda informācija Jūs visvairāk interesē.

 
atbalsta
TESS logotips Medījamo dzīvnieku un savvaļas putnu aizsardzības fonda logotips Anatrack Ltd logotips Tero Consulting logotips COUNT Starptautiskās dabas aizsardzības partneru savienības (COUNT Partner International Union for Conservation of Nature) logotips