Šunų valdymas: Geriausia praktika

Šunų dresavimas su kurapkomis Italijoje ir Kroatijoje
Apdovanojimai yra didelė paspirtis konkursų dalyviams. Apdovanojimai savotiškai taip pat prisideda prie paukščių populiacijos apsaugos.
Apdovanojimai yra didelė paspirtis konkursų dalyviams. Apdovanojimai savotiškai taip pat prisideda prie paukščių populiacijos apsaugos.

Kurapkos yra medžiojami paukščiai, kurių populiacijai labai pasitarnavo grūdų kultivavimas, todėl dabar sporto laukuose jų leidžiama kasdien sumedžioti šimtais. Šunys surasdavo kurapkas medžiojimui, tačiau daugiausia pastangų prireikė įtvirtinant sakalų medžioklę, kuri iš keturkojų reikalauja ypatingo klusnumo.

Nors intensyvi žemdirbystė kurapkoms pakenkė, žemdirbiai vis dar gali prisidėti prie kurapkų (kaip ir kitų panašių reikmių turinčių augalų ir gyvūnų) populiacijos didinimo, jeigu sumažėjusios žemdirbystės įplaukos yra kompensuojamos. Italijos Udine miesto bendruomenė sutelkė jėgas su žemės valdytojais ir nustatė tris zonas, kuriose būtų saugomos kurapkos. Geriausio arealo zonoje kurapkos buvo saugomos dresuojant šunis surasti, bet ne sugauti paukščius. Vidutinio lygio arealo zonoje žemdirbiams, kuriems viena pagauta kurapka yra svarus pasiekimas, buvo numatyta mokėti kompensacijas iš sakalų medžioklės. Paskutinioji zona buvo palikta medžioklei.

Trumpaplaukis pointeris dresavimo metu Zadare, Kroatijoje
Trumpaplaukis pointeris dresavimo metu Zadare, Kroatijoje

Ant Kroatijos Adrijos jūros kranto esančiame Zadare net bandomųjų šunų dresavimų metu surenkama pakankamai įplaukų, reikalingų kurapkų apsaugai. Šunų savininkai iš Italijos, Prancūzijos ir Ispanijos moka profesionaliems šunų dresuotojams 90 eurų per dieną, kad šie paruoštų jų anglų ir kontinentinių pointerių veislės augintinius konkursams. Bandomųjų dresavimų trukmė yra iki 20 dienų. Dieninis dalyvio mokestis siekia 35 eurus. Priimama daugiau nei 200 šunų kasdien, taigi vietos viešbučiai ir restoranai gauna didelę paramą iš šios veiklos.

 
remiama
„TESS“ logotipas Laukinių medžiojamųjų žvėrių ir paukščių apsaugos fondo (Game and Wildlife Conservation Trust) logotipas „Anatrack Ltd“ logotipas „Tero Consulting“ logotipas „COUNT Partner International Union for Conservation of Nature“ („COUNT‘ tarptautinės partnerių sąjungos gamtosaugai) logotipas