Bitininkystė: Geriausia praktika

Bitininkystė: darnus laukinės gamtos išteklių naudojimas ir išsamesnės išvados.

Vabzdžių apdulkinimas yra pagrindinis veiksnys, siekiant apsaugoti gamtos išteklius. Daugelis žydinčių augalų ir gyvūnų, kurie jais maitinasi, neišgyventų be vabzdžių lygiai taip pat kaip ir daugelis žmonių vartojamų maistinių grūdų kultūrų. Didele dalimi už šį apdulkinimą atsakingos medų nešančios bitės. Taigi nors bičių laikymas buvo motyvuojamas jų nešamo medaus ir bičių vaško argumentais, iš tiesų bitininkystė yra gerokai svarbesnė.

Europos aplinkos agentūra
Europos aplinkos agentūra

Visai neseniai buvo pradėta vystyti bitininkystę miesto ekologijos sektoriuje. Aviliuose, įrengtuose ant pastatų stogų, gali būti sunešamas medus, jeigu tam yra palankus arealas, kuriame bitės galėtų maitintis. Tai yra paspirtis vietos arealams, kurie yra tinkamesni kitoms rūšims ir tuo pačiu pagerina miesto maisto grandinės kokybę. Sekdami daugelio Europos miestų iniciatyvą, Kopenhagos miesto medaus kooperatyvas po 2009 m. vykusios Klimato konferencijos pristatė projektą, skirtą atgaivinti Danijos medaus pramonę ir sukurti darbo vietų. Tuo pačiu metu, kuomet pradėjo veikti „Naturalliance“ tinklalapis, Europos aplinkos agentūra pradėjo jungti Bybi projektą su atitinkamomis iniciatyvomis, veikiančiomis kaimyniniuose pastatuose.

Prašome susisiekti su mumis, jeigu žinote kitų pavyzdžių, kad bitininkystė pasitarnauja gamtosaugai siekiant padidinti bitininkystės gamybos apimtis. Mes norėtume pateikti duomenis apie tai, kaip, pavyzdžiui, „padidinus laukinių gėlių plotą nuo X iki Y ha, teritorijoje esančių bičių avilių skaičius galėtų išaugti nuo X1 iki Y1“.

 
Internete
remiama
„TESS“ logotipas Laukinių medžiojamųjų žvėrių ir paukščių apsaugos fondo (Game and Wildlife Conservation Trust) logotipas „Anatrack Ltd“ logotipas „Tero Consulting“ logotipas „COUNT Partner International Union for Conservation of Nature“ („COUNT‘ tarptautinės partnerių sąjungos gamtosaugai) logotipas