Rūšys ir arealai

Orų prognozės yra daromos žemėlapiuose. Tokiu pačiu būdu Naturalliance naudos žemėlapius gamtos turtų ir Jūsų žemės prognozėms tiek bendruomenės, tiek visos Europos lygmeniu. Lygiai taip pat kaip orų prognozės, šiems spėjimams reikės mokslo ir atitinkamų žemėlapių tam, kad būtų galima prognozuoti gamtos išteklių ir klimato pokyčius. Mes tikimės, kad Jūs naudositės mūsų prognozėmis, kai planuosite savo žemės darbus ir sieksite atkurti gamtos išteklius.

Palydovų žemėlapiai suteikia informacijos apie populiacijos modelius, reikalingus didelių populiacijų rūšių prognozėms.
Palydovų žemėlapiai suteikia informacijos apie populiacijos modelius, reikalingus didelių populiacijų rūšių prognozėms.

Mūsų „Mokslo puslapiuose“ aiškinama, jog šiuo metu dalis mokslo yra prieinama, tačiau dar reikalinga daug pastangų. Mokslininkams bus reikalinga parama tiek finansiniu, tiek duomenų pateikimo aspektu, tam, kad būtų užbaigtas darbas. Naturalliance tikslas yra būtent padėti Jums pateikti šiuos duomenis užsisakant prenumeratą ir sudarant žemėlapius. Parama yra svarbi siekiant prisidėti prie mokslo vystymo. Žemėlapių sudarymas reikšmingas tuo, kad prognozės gali būti atliktos be išlaidų tik tuo atveju, jeigu žemėlapiai yra nemokami.

Visoje Europoje yra daug organizacijų, kurios sudarinėja rūšių žemėlapius. Mes Jums pateiksime nuorodas į tas organizacijas, kurios šią veiklą daro lengva ir malonia bei pateikia duomenis Naturalliance prognozėms nemokamai.

Žemėlapiai didžiąja dalimi yra prieinami kompiuterių tinkle, tačiau kelių žemėlapiai ir fotografiniai laivybos vaizdai nėra arealų žemėlapiai. Siekiant prognozuoti gamtos turtus, mums reikia turėti arealų arba žemės paviršiaus žemėlapius. Europos aplinkos agentūra administruoja ir suteikia nemokamą prieigą prie nuostabaus Europos žemės paviršiaus žemėlapio. Mes Jums pagelbėsime juo naudotis, kad galėtumėte matyti vietoves masteliu, siekiančiu 250 m x 250 m.

Mažų populiacijų rūšių prognozėms reikalingi fermų (viršuje), laukų ir sodų lygmens žemėlapiai.
Mažų populiacijų rūšių prognozėms reikalingi fermų (viršuje), laukų ir sodų lygmens žemėlapiai.

Kita vertus, siekiant sudaryti žemėlapius atskirų medžių arealams, siekiantiems 5 metrus, arba augalų grupių ir jų vabzdžių, mintančių didesniais gyvūnais, arealams, siekiantiems 1 metrą, mums bus reikalinga Jūsų pagalba tokiems žemėlapiams sudaryti. Užsiregistravę ir suteikę paramą Jūs galėsite atsisiųsti mūsų žemėlapių sudarymo įrankį ir galėsite įsitraukti į žemėlapių sudarymą tiek individualiai, tiek prisijungę prie bendruomenės. Naturalliance turi viziją, kad galiausiai tokių projektų informacija padės sudaryti Europos arealų žemėlapius tokiu tiksliu masteliu, kuris leistų nustatyti gamtos turtus bet kurioje vietovėje.

 
remiama
„TESS“ logotipas Laukinių medžiojamųjų žvėrių ir paukščių apsaugos fondo (Game and Wildlife Conservation Trust) logotipas „Anatrack Ltd“ logotipas „Tero Consulting“ logotipas „COUNT Partner International Union for Conservation of Nature“ („COUNT‘ tarptautinės partnerių sąjungos gamtosaugai) logotipas