Daržininkystė

Virtuvės sodas
Virtuvės sodas

Mūsų meilė daržininkystei, matyt, yra tiek pat sena kaip žemdirbystė. Neseniai Naturalliance narių atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei 70 proc. kaimo gyventojų turėjo daržus. Tendencija pastebėta laipsniškai didėjanti nuo sausringųjų pietinių Europos dalių link derlingųjų šiaurės šalių. Žemdirbystei ir miškininkystei intensyvėjant, daugelis rūšių prieglobstį randa daržuose. Daug žmonių stebisi, kaip jie galėtų prisidėti prie mėgiamų rūšių kultivavimo ir tuo pačiu atgrasyti nepageidaujamas rūšis.

Iš tiesų šiuo metu yra gausybė informacijos apie augalus, auginamus siekiant padėti bičių, drugelių ir paukščių populiacijoms. Deja, ši informacija yra išsibarsčiusi po visą Europą ir pateikiama skirtingomis kalbomis. Kažkur galbūt slypi geriausias sprendimas, galintis padėti jums sunaikinti didžiausią galvos skausmą keliantį kenkėją! Kur yra sprendimai, ten gali būti galimybės Naturalliance vartotojams surasti atsakymus ateičiai. Taigi kviečiame prisijungti prie mūsų kuriant puslapį, kuris leistų Jums ir laukinei gamtai pereiti labai sudėtingas sistemas, kurias kuriame gražios ir produktyvios sodininkystės būdu.

GERIAUSIA PRAKTIKA. Nektarų upės Jungtinėje Karalystėje.

GAMYBA. [appplicationtitle] siekia nukreipti Jus į geriausius puslapius apie produktyvią ir laukinei gamtai draugišką sodininkystę.

PROBLEMŲ SPRENDIMAS. Pradedant voverėmis ir baigiant šliužais mes norime rasti sprendimus, kurie būtų efektyvūs kovojant su sodų kenkėjais, bet saugūs kitai laukinei gamtai.

ŽEMĖLAPIŲ SUDARYMAS. Naturalliance siekia Jums padėti sodinti daržoves ir apsisaugoti nuo kenkėjų, sodinti gėles, kurios pritrauktų bites ir drugelius, ir pastatyti lesyklas ten, kur grobuonys negalėtų pulti paukščių. Šiais aspektais žemėlapių sudarymas Jūsų sodui yra itin svarbus. Žemėlapių sudarymas arealams, esantiems už Jūsų sodo ribų (pvz., miškams), taip pat yra svarbus siekiant suprasti, kurias laukinės gamtos rūšis norėtumėte pritraukti, o kurias laikyti atokiau.

Prašome REGISTRUOTIS, kad padėtumėte mums ir sau:

• Auginti gražias gėles ir sveiką maistą bei gauti naudą iš laukinės gamtos, kuri padeda ir suteikia džiaugsmo.
• Pasidalinti Jūsų sukaupta patirtimi mainais į žinias, gautas iš kitų.
• Auginti norimas rūšis ir mažiausiomis pastangomis pašalinti problematiškas rūšis.
• Valdyti dirvožemį, vandenį, kvapus ir piktžoles pačiu efektyviausiu būdu.

Prisiregistravę galėsite atlikti mūsų APKLAUSĄ ir išreikšti nuomonę dėl informacijos, kurios pageidautumėte labiausiai.

 
remiama
„TESS“ logotipas Laukinių medžiojamųjų žvėrių ir paukščių apsaugos fondo (Game and Wildlife Conservation Trust) logotipas „Anatrack Ltd“ logotipas „Tero Consulting“ logotipas „COUNT Partner International Union for Conservation of Nature“ („COUNT‘ tarptautinės partnerių sąjungos gamtosaugai) logotipas