Arklių valdymas

Arkliai padeda apsaugoti viržynus
Arkliai padeda apsaugoti viržynus

Žmonės su arkliais dirbo apie keturis tūkstančius metų. Deja, dažnai neteikiama dėmesio svarbiausiam arklių gebėjimui apsaugoti gamtos turtus. Plačiai žinoma apie jų svarbą rinktiniame ir mažai išlaidų reikalaujančiame medienos kultivavime. Taip pat jie pasitarnauja draustinių augmenijos valdyme. Jų svarbiausias vaidmuo yra padėti išlaikyti pusiau natūralius arealus. Lemiama aplinkybė yra ta, kad pievos arkliams dažniausiai yra nepakeičiamas maisto šaltinis. Jos taip pat turi turtingą dirvožemį, florą ir vabzdžių populiaciją, ne tik mintančią mėšlu ir maitinančią paukščius. O koks gi būdas džiaugtis laukine gamta geresnis už jojimą ant arklio, daugiausia stebint rūšis, kurios yra mažiau veikiamos žmonių?

Naturalliance žirgų savininkus apibūdina kaip žmones, kurie savo gyvenime pirmenybę teikia gyvūnams ir kurie pageidautų gauti patarimų arklių sveikatos ir pievų, kurios taip pat padeda gamtai, klausimais. Keliai, kurie buvo ilgai naudojami arkliams, dažnai nebėra tinkami jiems ar gamtai. Naturalliance siekia padėti jojikams, bendruomenėms ir žemės savininkams planuoti naujus maršrutus, kurie visiems būtų naudingi. Ar mes bent žinome, kokia augmenija yra geriausia vietoms, kur žmonės varžosi arklių jojimo lenktynėse?

GERIAUSIA PRAKTIKA. Vengrija, kuri jau seniai garsėja arkliais, yra pavyzdys, kaip jojimas gali atnešti didelės naudos gamtos išsaugojimui.

GAMYBA. Naturalliance galėtų Jus nukreipti į puslapius, kuriuose pateikiama informacija apie gamtą tausojančias žirgų valdymo priemones, o taip pat darbo ir rekreacijos galimybes, kurios naudingos gamtosaugai.

PROBLEMŲ SPRENDIMAS. Be kitų dalykų, mes norėtume suteikti Jums prieigą prie visų darbų apie profilaktinį veterinarinį gydymą, kuris gali sumažinti Jūsų išlaidas ir padėti tausoti aplinką. ŽEMĖLAPIŲ

SUDARYMAS. Siekiant išlaikyti ir apsaugoti jodinėjimo maršrutus, būtų naudinga sudaryti žemėlapius. Gebėjimas sudaryti žemėlapius tampa dar svarbesniu derantis dėl naujų jodinėjimo ir laukinės gamtos maršrutų. „Naturalliance mapper“ tai atlieka sklandžiai.

Prašome REGISTRUOTIS, kad padėtumėte mums ir sau:

• Sukurti bekelius maršrutus, kurie leis Jums jaustis saugiai ir suteikti laukinei gamtai užuovėją.
• Pasidalinti savo patirtimi mainais į žinias, sukauptas iš kitų.
• Išnaudoti ganymą geriausiems ilgalaikiams arklių ir gamtosaugos rezultatams pasiekti.
• Domėtis apie konkursus ir dirbti su arkliais, kad būtų padidinti gamtos turtai.

Prisiregistravę galėsite atlikti mūsų APKLAUSĄ ir išreikšti nuomonę dėl informacijos, kurios pageidautumėte labiausiai.

 
remiama
„TESS“ logotipas Laukinių medžiojamųjų žvėrių ir paukščių apsaugos fondo (Game and Wildlife Conservation Trust) logotipas „Anatrack Ltd“ logotipas „Tero Consulting“ logotipas „COUNT Partner International Union for Conservation of Nature“ („COUNT‘ tarptautinės partnerių sąjungos gamtosaugai) logotipas