Bendruomenė

Bendruomenės paveikslėlio aprašymas
Bendruomenės paveikslėlio aprašymas

Jeigu demokratinės vyriausybės nesprendžia problemų savanoriškai, vėliau jos nukenčia per rinkimus, todėl vyriausybės privalo užsitikrinti piliečių supratimą ir paramą priimant ilgalaikės aplinkosaugos politikos sprendimus. Tuo tarpu piliečiams reikalingas geras supratimas jų asmeniniams aplinkosaugos sprendimams priimti. Kaimo aplinką valdo ne tik žemdirbiai ir medžiotojai bei draustinių prižiūrėtojai, bet ir žmonės, prižiūrintys sodus ir šalikeles bei viešąsias erdves, kurios dažnai priklauso vietos bendruomenėms.

Gamtos turtų išlaikymas ir atkūrimas reikalauja visų šių interesų integruotumo, kadangi kai kurios rūšys gyvena gerokai platesnėse teritorijose nei vienas sodas ar net viena ferma. Toks integralumas gali suteikti ir ekonominės naudos, jeigu gamtos draustinio šiaurinėje vietos savivaldybėje taip pat naudojamasi svečių namais ir parduotuvių paslaugomis pietuose. Naturalliance siekia sukurti sistemą, kuri vienoje vietoje kauptų informaciją iš visų savivaldybių ir už jų ribų bei padėtų visiems gauti naudos iš gamtos išteklių.

GERIAUSIA PRAKTIKA. Pietinėje Didžiosios Britanijos dalyje atliktas bandomasis tyrimas atskleidė, kaip buvo renkama medžiaga, naudota šio Naturalliance puslapio kūrimui. Tyrimas buvo parapijos planavimo ir prieštaringos laukinės gamtos valdymo strategijos dalis.

GAMYBA. Mūsų tikslas yra nukreipti Jus į geriausius informacijos ir idėjų puslapius, kurie motyvuoja vietos bendruomenes padėti Jums ir Jūsų pagalbininkams valdyti vietos aplinką.

PROBLEMŲ SPRENDIMAS. Laukinės rūšys gali reikšti tiek išlaidas, tiek naudą, taigi mes teikiame patarimus, susijusius su pragmatišku valdymu, ir aptariame rizikas, kurios paverčiamos galimybėmis.

ŽEMĖLAPIŲ SUDARYMAS. Mūsų galutinis tikslas yra transformuoti vietos bendruomenių žinias į žemėlapių sudarymo sistemą, kuri nustatytų gaires tokias pat paprastas kaip spalvinės paletės tekstų rengyklėje. Tai turėtų padėti Jums priimti sprendimus, o gyventojams – suprasti Jūsų strategiją. Iš pradžių galite pasinaudoti paprastu žemėlapių sudarymo įrankiu ir rekomendacijomis projektams, kuriuose jis gali būti naudojamas.

Prašome REGISTRUOTIS, kad padėtumėte mums ir sau:

• Valdyti vietos teritorijas tuo metų laiku, kuomet būtų užtikrinama gamtos išteklių apsauga.
• Sumažinti konfliktų skaičių tarp skirtingų interesų grupių patirtį panaudojant kitur.
• Gauti įplaukų ir sukurti darbo vietų plėtojant vietos gamtos išteklius.
• Užsitikrinti vietos paramą padidinant galimybes sveikai rekreacijai.

Prisiregistravę galėsite atlikti mūsų APKLAUSĄ ir išreikšti nuomonę dėl informacijos, kurios pageidautumėte labiausiai.

 
remiama
„TESS“ logotipas Laukinių medžiojamųjų žvėrių ir paukščių apsaugos fondo (Game and Wildlife Conservation Trust) logotipas „Anatrack Ltd“ logotipas „Tero Consulting“ logotipas „COUNT Partner International Union for Conservation of Nature“ („COUNT‘ tarptautinės partnerių sąjungos gamtosaugai) logotipas