Gatunki i Siedliska

Prognozy pogody są wykonywane na mapach. W ten sam sposób, Naturalliance wykorzystuje mapy do prognozowania bogactwa przyrody na twoim działce, w naszych wspólnotach i w całej Europie. Podobnie jak prognozowanie pogody, będzie to wymagało badań naukowych i odpowiednich map do przewidywania jak bogactwo przyrody zmieni wskutek zmian użytkowani agruntów i zmian klimatycznych. Naszą intencją jest zastosowanie naszych prognoz do planowania użytkowania twoich gruntów by odbudować bogactwo natury.

Mapy satelitarne wspomagają modele populacyjne do prognozowania zmian populacji dużych gatunków.
Mapy satelitarne wspomagają modele populacyjne do prognozowania zmian populacji dużych gatunków.

Strony Nasza Nauka wyjaśniają, że niektóre badania naukowe są dostępne już teraz, ale nadal pozostaje wiele do zrobienia. Naukowcy, aby wykonać te zadania, będą potrzebowali wsparcia, zarówno finansowania jak i danych. To jest własnie to w dostarczeniu czego Naturalliance zamierza Ci pomóc, poprzez środki pochodzące z darowizn i mapowanie. Darowizny są ważne, aby pomóc w rozwoju nauki. Mapowanie jest także ważne, ponieważ prognozy mogą być wykonane bez kosztów jedynie wtedy gdy mapy są dostępne nieodpłatnie.

Wiele organizacji mapuje gatunki w całej Europie. Zapewnimy link do tych, którzy czynią to łatwym i przyjemnym, a swoje dane udostępniają dla prognoz Naturalliance.

Mapy są powszechnie dostępne na komputerach. Jednakże, mapy drogowe i fotografie do nawigacji nie są mapami siedlisk. W celu prognozowania bogactwa przyrody, potrzebujemy map siedlisk lub użytkowania gruntów. Istnieje doskonała mapa użytkowania gruntów dla całej Europy, zarządzana przez Europejską Agencję Środowiska i udostęniana bezpłatnie. Pomożemy Ci w jej użyciu do oglądania obszarów o najmniejszej wielkości 250 mx 250 m.

Prognozowanie małych gatunków wymaga map w skali gospodarstwa (powyżej), pola i ogrodu.
Prognozowanie małych gatunków wymaga map w skali gospodarstwa (powyżej), pola i ogrodu.

Jednak, aby wykonać mapy siedlisk w skali do 5 m, dla pojedynczych drzew lub w skali do 1 m dla grup roślin i ich owadów, które żywią wszystkie większe zwierzęta, potrzebujemy twojej współpracy by opracować takie ogólnodostępne mapy. W przypadku rejestracji i wpłaty darowizny, możesz pobrać program Mapper z pomoca którego będziesz w stanie wykonać mapowanie w skali indywiduanej jak i lokalnej społeczności. Wizją Naturalliance jest to, że informacje z takich projektów posłużą tworzeniu map europejskich siedlisk w skali na tyle szczegółowej, że będzie możliwe prognozowanie zmian i stanu bogactwa przyrody w całej Europie.

 
jest wspierany przez
Logo TESS Logo Game and Wildlife Conservation Trust
Logo Anatrack Ltd. Logo Tero Consulting Logo Partnera COUNT - IUCN - Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody