Obserwowanie przyrody

Dokarmianie może zastąpić utracone siedlisko dla zięby.
Dokarmianie może zastąpić utracone siedlisko dla zięby.

W 2010 roku, wiejskie gospodarstwa domowe w ośmiu krajach Europy zostały zapytane o zajęcia, które zależą od bogactwa przyrody. Około połowa karmiła ptaki i inne zwierzęta w celu ich obserwacji, a większość z nich również organizowała wycieczki w celu obserwowania dzikich zwierząt.

Głównym celem Naturalliance jest pomoc w zachowaniu i ochronie dzikich zwierząt, których obserwowanie daje tak wiele satysfakcji, a także by pokazać jak wszyscy zainteresowani mogą wnieść swój drobny wkład, aby przywrócić to co nieświadomie zostało utracone. Zasadą jest, że lokalne społeczności właścicieli również powinni korzystać, gdy inni cieszą się bogactwem natury na ich terenach.

NAJLEPSZA PRAKTYKA. Przykład korzyści lokalnej społeczności wynikających z obserwowania przyrody.

PRODUKCJA. Bogactwo przyrody zależy od tego jak my wszyscy użytkujemy grunty i gatunki. Jak możemy sprawić, by większa liczba osób uzna iż warto wnieść swój wkład?

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW. Niektóre gatunki są zawsze bardziej mile widziane niż inne. Istnieje wiele sposobów by wspierać gatunki, które dają najwięcej przyjemności.

MAPOWANIE siedlisk jest kluczem do ustalenia tego, co można przywrócić przyrodzie i bezpiecznie chronić. Mapowanie gatunków wskazuje, które działania są najbardziej skuteczne. Jak dużo możesz w tym pomóc?

Prosimy ZAREJESTROWAĆ się, aby pomóc nam w:
 Czerpaniu zadowolenia z przyrody poprzez zrozumienie potrzeb gatunku, który cenisz;
 Odkryciu najprostszych sposobów przywracania naszym krajobrazom utraconych roślin i zwierząt;
 Pracy z lokalnymi społecznościami w celu zwiększenia dla wszystkich korzyści z bogactwa przyrody.

Zachęcamy do wypełnienia ANKIETY podczas rejestracji, aby powiedzieć nam jakie informacje chciałbyś najbardziej znaleźć na naszej stronie internetowej

 
jest wspierany przez
Logo TESS Logo Game and Wildlife Conservation Trust
Logo Anatrack Ltd. Logo Tero Consulting Logo Partnera COUNT - IUCN - Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody