Ogrodnictwo

Przydomowy ogród
Przydomowy ogród

Być może nasza miłość do ogrodnictwa jest tak stara jak rolnictwo. Ostatnie badania przeprowadzone przez członków Naturalliance wykazały, że ponad 70% mieszkańców wsi utrzymuje przydomowe ogrody, notując wzrost począwszy od bardziej suchych części południowej Europy po żyzną jej północ. Ponieważ rolnictwo i leśnictwo stają się coraz bardziej intensywne, ogrody są schronieniem dla wielu gatunków. Wiele osób zastanawia się, jak może pomóc tym gatunków które lubią, ograniczając przy tym te, które szkodzą ich ogrodom.

W rzeczywistości jest teraz mnóstwo informacji na temat roślin do uprawy w celu pomocy pszczołom, motylom i ptakom. Jednakże informacja ta jest rozproszona w całej Europie w wielu językach. Gdzieś tam może być doskonałym rozwiązaniem dla walki z najgorszymi szkodnikami! A gdzie nie ma rozwiązania, może to stanowić zakres projektów dla użytkowników Naturalliance, by znaleźć odpowiedź na przyszłość. Więc prosimy, przyłącz się do nas by pomóc w tworzeniu strony, która poprowadzi Cię przyrody poprzez bardzo złożone systemy, które tworzymy sadząc piękne i owocujące rośliny.

NAJLEPSZA PRAKTYKA. Rzeki Nectar z Wielkiej Brytanii.

PRODUKCJA. Naturalliance ma na celu zapewnienie połączenia ze najlepszymi stronami na temat produktywnego i przyjaznego dla przyrody ogrodnictwa.

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW. Od wiewiórek po ślimaki, chcemy znaleźć rozwiązania, które są skuteczne na szkodniki ogrodów i bezpieczne dla innych dzikich gatunków.

MAPOWANIE. Naturalliance ma na celu pomóc w uprawie roślin warzywnych, które są odporne na szkodniki, sadzić kwiaty które przyciągają pszczoły i motyle i umieszczać karmniki dla ptaków w miejscach, gdzie ptaki drapieżne nie mogą skutecznie atakować. Mapowanie w ogrodzie jest ważne dla tych poczynań. Mapowanie siedlisk poza ogrodem (np. lasu) jest także ważne dla zrozumienia przyrody, które dzikie gatunki można przyciągać, a które należy odstraszać.

Prosimy ZAREJESTROWAĆ się, aby pomóc nam w:
 Opracowaniu pięknych ogrodów i produkcji zdrowej żywności oraz zapewnieniu i korzyści dla przyrody, która nas wspiera i sprawia przyjemność;
 Dzieleniu się swoimi doświadczeniami w zamian za wiedzę zdobytą od innych;
 Uprawianiu pożądanych gatunków i usuwaniu konfliktu gatunków przy minimalnym wysiłku;
 Jak najskuteczniej ochronie gleby, wody, zapachów oraz kontroli chwastów.

Zachęcamy do wypełnienia ANKIETY podczas rejestracji, aby powiedzieć nam jakie informacje chciałbyś najbardziej znaleźć na naszej stronie internetowej.

 
jest wspierany przez
Logo TESS Logo Game and Wildlife Conservation Trust
Logo Anatrack Ltd. Logo Tero Consulting Logo Partnera COUNT - IUCN - Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody