Polowanie: Najlepsza praktyka

Wildlife Estates Europejskiej Organizacji Właścicieli Ziemskich
Wrzosowiska na Langholm Estate są zarządzane na potrzeby szkockiej pardwy i błotniaków zbożowych
Wrzosowiska na Langholm Estate są zarządzane na potrzeby szkockiej pardwy i błotniaków zbożowych

Certyfikacja to sposób na rozpoznawanie doskonałości. Pozwala ona pokazać, że żywność, wino, drewna lub inne bogactwa przyrody pochodzą ze źródła, gdzie lokalne umiejętności i praktyki zapewniają smak i zrównoważone użytkowanie. Uznanie to może dać korzyści gospodarcze, lub po prostu zadowolenie z osiągnięcia najlepszych możliwych standardów.

Inicjatywa Wildlife Estates promuje najwyższe standardy w zarządzaniu nieruchomościami. Posiadłości wiejskie są dużymi obszarami, które zazwyczaj obejmują różne typy gospodarki gruntami. Stabilna własność sprzyja długoterminowemu planowaniu zrónoważonego rozwoju zarówno w wymiarze ekologicznym jak i ekonomicznym - zachowanie równowagi ekologicznej i stabilność rozwoju gospodarczego. Ponadto stabilność społeczna wymaga dobrych stosunków ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, w tym pracownikami, lokalnymi mieszkańcami i administracją rządową. Ta inicjatywa Europejskiej Organizacji Właścicieli Ziemskich certyfikuje zarówno dobre zarządzanie jak i ochronę przyrody, uwzględniając w szczególności różne rodzaje polowań, które mogą być ważną częścią działalności nieruchomości w całej Europie.

Wyniki w zakresie różnorodności biologicznej są ważne dla certyfikacji Wildlife Estate.
Wyniki w zakresie różnorodności biologicznej są ważne dla certyfikacji Wildlife Estate.

Istnieje system punktów, obejmujący wielkość obszaru, równowagę siedlisk natralnych i uprawnych, a także liczbę gatunków o dużym znaczeniu dla ochrony. Ten system punktowy dostosowuje się do biogeograficznego regionu, w celu uwzględnienia wspaniałej zmienności krajobrazu europejskiego. Szczególną cechą kilku posiadłości jest ochrona dużych rzadkich drapieżników, które swoim "zaopatrzeniem w żywność" dzielą się z myśliwymi.

 
Na Stronie
jest wspierany przez
Logo TESS Logo Game and Wildlife Conservation Trust
Logo Anatrack Ltd. Logo Tero Consulting Logo Partnera COUNT - IUCN - Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody