Ogrodnictwo: Najlepsza praktyka

Rzeka Kwiatów przecinająca Londyn
Pobocza dróg mogą tworzyć dobre siedliska dzikich kwiatów, jeśli są odpowiednio utrzymane
Pobocza dróg mogą tworzyć dobre siedliska dzikich kwiatów, jeśli są odpowiednio utrzymane

W miejscach, gdzie ziemia jest wolna od zabudowy lub uprawy, i przeznaczona dla roślin ozdobnych, parków lub ogrodów, dzikie gatunki często giną, ponieważ ich potrzeby są pomijane. Aby mieć wiele owadów, od których zależą ptaki i gady, potrzebna jest zróżnicowana dzika roślinność. Jednak owady poruszają się, tak że łatwo stracić gatunki na niewielkich płatach roślinności, dlatego odpowiednie siedliska muszą być połączone. Pasy dzikich kwiatów, czy to w ogrodach przydomowych, czy otwartych miejskich przestrzeniach, zapewnienia te połączenia, jak również są atrakcyjne dla oka.

Incjatywa Rzeka Kwiatów (River of Flowers) zaczeła się jako inicjatywa społeczności której przewodziła Klinika Ziołowa (Archway Herbal Clinic) by stworzyć 'rzekę' lub 'strumień zapylania' dzikich kwiatów "płynący" przez północny Londyn. Zapewnia on krąg pokarmowy dla zapylaczy, pszczół, motyli i innych owadów w mieście i pomaga przeżyć dziko rosnącym roślinom. Od samego początku, River of Flowers brał udział w tworzeniu wielu nowych łąk miejskich w całym Londynie.

Zostało to częściowo osiągnięte bezpośrednio przez Urban Meadows Floral Bank. Jednak River of Flowers ma także sukcesy poprzez tworzenie wielu partnerstw z organizacjami ochrony przyrody i innymi grupami społeczeństwa obywatelskiego na szczeblu lokalnym i krajowym. Projekty uprawy na żywność są także zaangażowane poniewaz kwiaty mogą być uprawiane z razem roślinami jadalnymi, w celu przyciągania zapylaczy i zwierząt, które zjadają szkodniki w ogrodzie. Trwa dalsze zachęcanie poprzez stronę internetową, rozmowy, sesje doradcze, warsztaty uprawy dzkich kwiatów i inne imprezy.

 
Na Stronie
jest wspierany przez
Logo TESS Logo Game and Wildlife Conservation Trust
Logo Anatrack Ltd. Logo Tero Consulting Logo Partnera COUNT - IUCN - Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody