Спостереження: Найкраща практика

Черепахи в Туреччині
Туристи і черепахи на узбережжі Çıralı в Національному парку  Olimpos-Beydağları
Туристи і черепахи на узбережжі Çıralı в Національному парку Olimpos-Beydağları

Відтоді як відпочинок на середземноморських пляжах набуває популярності, підтримка узбережжя в придатному для черепах стані також стає важливою. Більш освічені туроператори зрозуміли, що нагода побачити черепах і дізнатися про них більше може бут привабливою для туристів, і зрештою ці нагода була використана, особливо в Туреччині. У невеличкому селі Чіралі Всесвітній фонд дикої природи в Туреччині сприяли розвитку екотуризму таким чином, щоб присутність людей не зашкодила черепахам. Місцева продукція -- це органічне виробництво, щоб уникнути забруднення довкілля, інфраструктура розташована подалі від пляжу, який патрулюють уночі, щоб позначати гнізда черепах й уникнути освітлення, яке може відволікати дитинчат від моря. Туристи можуть навіть допомогти пізнім дитинчатам дістатися моря на світанку.

Caretta Caretta заворожує як один із найбільш древніх  і довгоіснуючих видів
Caretta Caretta заворожує як один із найбільш древніх і довгоіснуючих видів

Інші території, більшою мірою пов'язані з масовим туризмом, також змінили свої пропозиції, щоб врахувати інтерес до черепах. Ізтузу, пляж в Далянь ,є хорошим прикладом того, як місцеві готелі заохочують спостереження за черепахами, а спостереження за морськими тваринами забезпечує зайнятість для човнярів. Група з вивчення морських черепах з Університету Хаджеттепе (Hacettepe University) досліджеє цей та інші пляжі (див. посилання нижче). Було б добре, якщо більше територій, де спостерігається конкуренція між людьми та дикою природою, знайшли спосіб перетворити загрози в безпрограшні взаємовигідні можливості.

 
На веб-
за підтримки
Логотип "TESS" Логотип "Game and Wildlife Conservation Trust" "Anatrack Ltd" Логотип Логотип "Tero Consulting" Логотип "COUNT Partner International Union for Conservation of Nature"