Наука

Наукові досягнення Naturalliance в Європейському парламенті
Наукові досягнення Naturalliance в Європейському парламенті

2010 року організації Naturalliance дослідили Інтернет для пошуку моделей, які можна було б використати для прогнозування змін природних багатств. Було виявлено понад 2000 моделей, але менше, ніж на 4% з них були придатні для використання на місцевому рівні простими фермерами, лісниками, садівниками і менеджерами з рибництва, полювання та природоохоронної роботи. Майже всі ці моделі були виключно англійською мовою. Була здійснена певна спроба об'єднати їх в одному цілісному підході. Вони не користувалися великими базами даних, такими як карти, розроблені Європейським агентством з довкілля для середовищ існування, з розміром квадратів 250 м х 250 м, по всій Європі.

Існує багато способів нанесення на карти середовищ існування в дрібнішому масштабі за участю місцевих менеджерів землі та створення карт для видів за участю вчених і волонтерів природоохоронної справи. На сторінці "Краща наукова практика" (Science Best Practice) показані карти, виготовлені за участі скаутів. Такі карти можна об'єднати для передбачення змін популяцій видів і, відповідно, природних багатств, на досить великих територіях. Головне завдання Naturalliance -- заохочувати до обміну досвідом з підтримки рішень на місцевому рівні, що ґрунтуються на картах, створених за участі людей. Ці карти можуть потім об'єднуватися для створення GIS, завдяки чому можна надавати підтримку політиці на вищих рівнях. Наше бачення полягає в тому, щоб допомогти всім, причетним до отримання вигод від використання природних багатств, а отже й до їх збереження, -- власникам, менеджерам, урядовцям і звичайним громадянам. Для цього в довготерміновій перспективі ми також маємо допомогти вченим, котрі надають дані та моделі, які можуть використовуватися для підтримки рішень, отримати визнання й фінансування.

ВИРОБНИЦТВО. Для того, щоб з'єднати науку та соціальні вигоди від видів та землі, моделі потребують включення економічних даних чи легкі посилання на них.

РІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ. Моделі мають ґрунтуватися на механізмах і відбивати причинні зв'язки; знання громадян (місцеві знання) можуть розширити людські ресурси для розбудови та тестування моделей в масштабі ландшафту та громади; ваша задача -- спрямувати й спланувати цю роботу.

КАРТУВАННЯ середовищ існування -- це важливі просторово-специфічні моделі. Розробник карт Naturalliance, ґрунтуючись насамперед на дослідженнях дикої природи, розглядає громадські ресурси як допоміжні для розробки та використання моделей.

Будь ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ, щоб ми могли допомогти Вам:

• Побачити, як Ваші дані та моделі використовуються з користю для суспільства та природних багатств;
• Отримати підтримку для роботи, яка принесе користь для природного довкілля та Вашої кар'єри;
• Спланувати експерименти в масштабі ландшафту та громади для того,щоб зрозуміти причинно-наслідкові зв'язки та покращити прогнози.

Долучайтесь до ОГЛЯДУ, щоб повідомити нам, яка інформація для Вас найбільш бажана.

 
за підтримки
Логотип "TESS" Логотип "Game and Wildlife Conservation Trust" "Anatrack Ltd" Логотип Логотип "Tero Consulting" Логотип "COUNT Partner International Union for Conservation of Nature"