Собаківництво: Найкраща практика

Навчання собак з сірими куріпками в Італії та Хорватії
Призи як потужна мотивація у змаганнях, які допомагають збереженню
Призи як потужна мотивація у змаганнях, які допомагають збереженню

Сірі куріпки є дичиною, що настільки процвітає завдяки вирощуванню зернових, що на них можна полювати сотнями в маєтках для спорту. Псів використовують для пошуку куріпок для відстрілу, але найвищий рівень майстерності виявляється у навчанні псів для соколиного полювання, під час якого пси мають бути особливо слухняними.

Хоча інтенсивне сільське господарство погано впливало на куріпок, фермери можуть здійснювати менеджмент на своїх землях у такий спосіб, щоб підтримувати популяцію куріпок (та інших рослин і тварин з аналогічними потребами), якщо зменшення доходів ферм компенсується. В Удіне в Італії, місцева спільнота у співпраці із землевласниками організували три зони для збереження куріпок. У зоні з найкращими середовищами існування куріпки зберігалися для навчання псів, щоб ті їх шукали, але не ловили. У середній зоні фермери отримували компенсації від мисливців із соколами (сокольників), для яких впіймати одну куріпку є великим досягненням, і зовнішня зона -- для відстрілу.

Випробування пошукових псів у Задарі в Хорватії
Випробування пошукових псів у Задарі в Хорватії

У Задарі, на Адріатичному узбережжі Хорватії, навіть випробування мисливських псів приносить достатній прибуток для того, щоб забезпечити збереження сірих куріпок. Власники собак з Італії, Франції та Іспанії платять професійним тренерам собак € 90 на день, щоб підготувати англійські та континентальні породи пошукових псів до змагань. Випробування триває до 20 днів з щоденним вступним внеском у розмірі € 35 для 200 псів на день, не кажучи вже про значні витрати у місцевих готелях і ресторанах.

 
за підтримки
Логотип "TESS" Логотип "Game and Wildlife Conservation Trust" "Anatrack Ltd" Логотип Логотип "Tero Consulting" Логотип "COUNT Partner International Union for Conservation of Nature"