Збирання

Чи є лисички найулюбленішими грибами в Європі?
Чи є лисички найулюбленішими грибами в Європі?

Люди походять від видів, які переважно харчувалися завдяки збиранню дикої рослинності і дрібних тварин, до того як виникли більш сприятливі умови для полювання та риболовлі. Біля половини сільських домогосподарств, опитаних нещодавно організаціями Naturalliance, займалися збиранням ресурсів дикої природи. Однак, в середньому щорічні витрати на це заняття становили менше € 30, лише небагато з них витратили понад € 100. Отже, ця чисельна група отримує значно більше вигод від використання природних багатств порівняно з індивідуальними витратами на це заняння. Це створює соціально-екологічної колізії. З одного боку, ймовірно, більшості європейських дітей прищеплюється інтерес до багатств природи через збирання диких квітів, фруктів, горіхів, грибів і хмизу зі своїми сім'ями більше, ніж в будь-якій іншій формі. З іншого боку, власники нічого не отримують, коли інші використовують їхню землю таким чином, і тому не мають стимулів для підтримки цих ресурсів. Тому багато представників цих груп змушені витрачати більше, наприклад, на пальне, щоб дістатися ресурсів, які відділені від їхніх домівок!

Одна з найважливіших цілей Naturalliance -- допомогти тим, хто збирає багатства природи, щоб збільшити їхні місцеві ресурси. Як найкраще відновити дикоростучі квіткові рослини, або інтродукувати гриби на нові плантації, або заохотити землевласників вирощувати дикі фрукти на їх землях? З Вашою допомогою та використовуючи досягнення науки (наприклад, докази того, що гриби зазвичай користі для лісопосадок) ми хочемо поступово створити всеохопне керівництво з цих та багатьох інших питань. Naturalliance також працює над Хартією зі збирання грибів та інших форм біорізноманіття в рамках Бернської конвенції Ради Європи.

КРАЩА ПРАКТИКА. Експериментальний проект в Дельті Дунаю в Румунії.

ВИРОБНИЦТВО. Naturalliance з'єднає Вас із сайтами організацій, що спеціалізуються на відтворенні дикої флори та фауни та подальшому збалансованому використанні цих ресурсів.

РІШЕННЯ ПРОБЛЕМ. Naturalliance має на меті підтримувати групи, які здатні надавати допомогу під час заготівель, наприклад, допомогати визначати приємні і смачні види й уникати отруйних.

КАРТУВАННЯ. Детальні карти наявних видів можуть бути поєднані з моделями, які допоможуть передбачити, що може з'явитися і що потребує відновлення. В роботі з відновлення можуть надати допомогу багато зацікавлених сільських мешканців, використовуючи програмне забезпечення картами як основу для обміну ідеями.

Будь ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ, щоб ми могли допомогти Вам:

• Дослідити як землевласники і громада можуть отримувати вигоди від ре-інтродукції диких видів;
• Поділитися Вашим досвідом з обміну знаннями з іншими;
• Дізнатися, що можна вживати в їжу, що є небезпечним і що перебуває під охороною;
• Порівняти те, що є зараз, з тим, що ще можна відновити.

Долучаєтесь до нашого ОГЛЯДУ, щоб повідомити нам, яка інформація для Вас найбільш бажана.

 
за підтримки
Логотип "TESS" Логотип "Game and Wildlife Conservation Trust" "Anatrack Ltd" Логотип Логотип "Tero Consulting" Логотип "COUNT Partner International Union for Conservation of Nature"