Наука: Найкраща практика

Проекти, розроблені Європейською групою фахівців зі збалансованого використання (European Sustainable Use Specialist Group)

Для науки є багато способів служити на благо природним багатствам. Дослідження можуть показати цінність природи та мотивувати її збереження. Дослідження також можуть допомогти перетворити мотивації на практичні дії зі збереження. Члени Європейської групи фахівців із збалансованого використання МСОП (Міжнародний союз охорони природи) розробили такі проекти для Naturalliance.

Спостереження за оленями (ліворуч) та картографування середовищ існування (праворуч) за участі мешканців місцевої громади у Великій Британії.
Спостереження за оленями (ліворуч) та картографування середовищ існування (праворуч) за участі мешканців місцевої громади у Великій Британії.

У цих проектах Європейська комісія профінансувала вчених з багатьох країн для спільної роботи. Один з проектів показав, що в Європі щороку понад 30 мільйонів людей, що беруть участь у діяльності, пов'язаній з багатствами природи, витрачають не менше € 40 млрд на риболовлю, полювання і прогулянки заради спостереження за птахами. Інший проект показав, що значно більше сільських мешканців використовують місцевість для відпочинку, занять спортом та підгодовування диких тварин, щоб спостерігати за ними неподалік від дому, ніж для збирання дикорослої продукції (див. посилання нижче, щоб тема сторінці). Тематичні дослідження показали, що ці люди мали сильну мотивацію для здійснення моніторингу видів і картування середовищ існування в даній місцевості. Більш того, в країнах, де офіційно здійснені основні оцінки щодо запобігання шкідливих впливів на довкілля, як правило, сільські адміністрації усвідомлюють цінність природних ресурсів.

Naturalliance надаватиме підтримку у прийнятті рішень, що стосуються багатства природи, а також для "науки громадян" (citizen science), яка фіксує результати таких рішень. Обмін інформацією, в кінцевому рахунку, відбувається в основному за допомогою карт. Для початку ми надаємо інструмент картування та деякі посилання на сторінках "Можливості" для "Сільського господарства", "Риболовлі", "Заповідників", "Уряд і громади" та 10 моделей, які розглядаються як найбільш вдалі для менеджменту без спеціальної наукової підготовки. Ми хочемо надати більше моделей, які б були придатні для кожного користувача. Вони перераховані в "Можливостях для науки" і можуть колись стати в пригоді. Будь-ласка, допоможіть доповнити базу даних TESS. Посилання нижче та інші сайти для натхнення "науки громадян".

 
На веб-
за підтримки
Логотип "TESS" Логотип "Game and Wildlife Conservation Trust" "Anatrack Ltd" Логотип Логотип "Tero Consulting" Логотип "COUNT Partner International Union for Conservation of Nature"