Менеджмент інвазійних видів

Гімалайський бальзамін (Impatiens gladulifera) легко поширюється уздовж водойм і витісняє місцеву рослинність; Ззаду ліворуч -- горець сахалінський (Fallopia japonica) (натисніть зображення, щоб збільшити,← щоб повернутися).
Гімалайський бальзамін (Impatiens gladulifera) легко поширюється уздовж водойм і витісняє місцеву рослинність; Ззаду ліворуч -- горець сахалінський (Fallopia japonica) (натисніть зображення, щоб збільшити,← щоб повернутися).

Інвазійні види -- це тварини і рослини, які випадково або свідомо були інтродуковані (занесені) в природне середовище, де зазвичай вони не зустрічаються, з серйозними негативними наслідками для цього середовища. Деякі види занесені випадково, наприклад з імпортованою продукцією, такою як деревина або з водою, що перекачується з суден. Проте, дуже багато рослин і тварин інтродукуються, тому що здаються привабливими. Люди свідомо переміщують разом з собою різні види упродовж тисячоліт, випадково (напр., пацюків) або в якості рослинної чи тваринної їжі. В багатьох випадках такі посівні або садові культури потребують уважного культивування і не приживаються в новому середовищі. Але деякі види швидко поширюються, перетворюючись на шкідників для людей чи витісняючи місцеві види.

Річні витрати в Європі на менеджмент інвазійних немісцевих видів перевищують 12 мільярдів євро. Європейська комісія розробила Директиву з запобігання інтродукції відомих інвазійних видів та для допомоги у виявленні, менеджменті та викорінюванні тих видів, що вже присутні. Допомога від місцевого населення є суттєвою для виявлення таких видів і, там же це можливо, їх швидкого знищення до того, як вони закріпляться. Якщо цього не робити, то ці види поширюються, а проблеми від цього можуть наростати: наступного року вони можуть захопити земельні ділянки та водойми, а більш бажані місцеві види можуть зникнути. КРАЩА ПРАКТИКА містить посилання на додаткову інформацію щодо цієї проблеми , а також про найбільш проблематичні види на теренах Європи, тож вони можуть бути розпізнані, про них можна повідомити та знайти допомогу у видаленні їх. КАРТОГРАФІЯ та робота з видалення можуть значно виграти від координації місцевих громад та громадських об'єднань за інтересами. Будь-ласка, РЕЄСТРУЙТЕСЯ , і якщо можливо, зробіть ВНЕСОК, щоб допомогти нам розробити посібник для громад і менеджерів з боротьбі з інвазійними видами по всій Європі.

 
за підтримки
Логотип "TESS" Логотип "Game and Wildlife Conservation Trust" "Anatrack Ltd" Логотип Логотип "Tero Consulting" Логотип "COUNT Partner International Union for Conservation of Nature"