Садівництво: Найкраща практика

Квіткова річка (The River of Flowers) у Лондоні
Придорожні зелені огорожі можуть створити чудові середовища  існування для диких квітів за умови відповідного менеджменту.
Придорожні зелені огорожі можуть створити чудові середовища існування для диких квітів за умови відповідного менеджменту.

На територіях, де бракує земель, вільних від забудови або обробітку, чи то для вирощування сільськогосподарських культур чи для культивування парків і садів, дикі види часто зникають, оскільки ігноруються їхні потреби. Для підтримки різноманіття комах, від яких залежать птахи та рептилії, необхідна різноманітна дика рослинність. Однак, коли зникають комахи, зникають й інші види з невеликих ділянок рослинності. Тому відповідні середовища існування мають бути поєднані між собою. Смуги з диких польових квітів у домашніх садках або на міських відкритих ділянках створюють такі поєднання, яка також тішать людське око.

Проект "Квіткова річна" (River of Flowers) розпочався як комунальний проект, який очолила "Трав'яна клініка Арчвей" (Archway Herbal Clinic) для створення "річки" або "потоку для запилення" з польових квітів через північну частину Лондона. Вона являє собою"намисто" з кормів для запилювачів -- бджіл, метеликів та інших комах і дрібних пташок в місті, і допомагає виживанню диких рослин. З початку створення до "Квіткової річки" було долучено багато нових міських луків по всьому Лондону.

Це вдалося частково досягти безпосередній участі Міського банку лучних квітів (Urban Meadows Floral Bank). Однак, "Квіткова річка" стала успішною завдяки участі багатьох партнерів з природоохоронних організацій та інших груп громадянського суспільства на місцевому та національному рівнях. Також були долучені продовольчі проекти, оскільки польові квіти можна вирощувати разом із продовольчими культурами, для того, щоб приваблювати запилювачів і тварин, які поїдають шкідників. Також розроблена система подальшого заохочення через сайти, переговори, консультації, семінари з питань дикорослих квітів та інші заходи.

 
На веб-
за підтримки
Логотип "TESS" Логотип "Game and Wildlife Conservation Trust" "Anatrack Ltd" Логотип Логотип "Tero Consulting" Логотип "COUNT Partner International Union for Conservation of Nature"