Аквакультура: Найкраща практика

Водно-болотні угіддя в Harka Gård у Швеції
Штучне водно-болотне угіддя в Harka Gård
Штучне водно-болотне угіддя в Harka Gård

Водно-болотні угіддя в Harka Gård у Швеції були створені відомим біологом професор з питань дикої природи Відаром Маркстрьомом (Vidar Marcström) для вирішення проблем, які завдають шкоди Балтійському морю. Балтика потерпала від забруднення, в тому числі від сільськогосподарських стоків нітрогенів і фосфатів. Для зменшення цих забруднень, деякі прибережні водотоки були перекриті греблями, завдяки чому забруднювачі залишались на суходолі. Однак дамби можуть завдати шкоди міграції, необхідної під час нересту багатьох видів риб.

Метод Maркстрьома полягає у викопуванні широких і неглибоких каналів паралельно до основного водотоку. Ці канали наповнюються водою на початку греблі та скидають її в кінці. Основний потік може утримувати частину воду, але основна частина потоку сповільнюється, щоб стримувати нітрати та фосфати, якими живиться рослинність у каналі. Чудові умови для зростання рослин і пов'язані з ними безхребетні забезпечують корм для риби і качок, які можуть використовуватися для отримання доходу. Крім того, воду в каналі можна спустити, щоб використати рослинність як компост для сільськогосподарських угідь, коли вона стає занадто щільною.

Водно-болотні угіддя є ідеальним середовищем існування для річкових качок
Водно-болотні угіддя є ідеальним середовищем існування для річкових качок

Ця техніка аквакультури є більш гнучкою в експлуатації, ніж більшість природних водно-болотних угідь. Вона найбільш прийнятна для умов рівнини, які зустрічаються тільки на заплавах, тому що канал має глибину 40-50 см, щоб максимізувати зростання рослин. Однак, там де можна застосувати цей метод, шведська влада була готова надати 90% грантів на його реалізацію.

 
за підтримки
Логотип "TESS" Логотип "Game and Wildlife Conservation Trust" "Anatrack Ltd" Логотип Логотип "Tero Consulting" Логотип "COUNT Partner International Union for Conservation of Nature"