Ulusal ve Bölgesel Yönetimler

Modern devlet vatandaşlarının yanı sıra yöneticilere bağlıdır
Modern devlet vatandaşlarının yanı sıra yöneticilere bağlıdır

Modern hükümetler birçok sorumluluğa sahiptir. Bu sorumluluklar güvenlik yönetimi, iş alanı sağlamak, enerji, sağlık, ev, ulaşım ve eğitimi kapsamaktadır. Sorumluluklar aynı zamanda doğal çevre ile etkileşim halindedir, çünkü vatandaşlar aynı zamanda doğal sistemlerden sağlanacak birçok servise de gereksinim duymaktadır; vatandaşlar yiyecek güvenliğine, temiz suya ve havaya, sabit toprak ve en az düzeyde sel baskınına, yangınlara, haşerelere ve hastalık olasılığının sağlanmasına ihtiyaç duyarlar. Ayrıca, az sayıda insan toprak ile geçimini sağlamak için uğraşıyorsa, birçoğu zihinsel ve fiziksel yenilenme için toprakla ilgilenmektedir. Bu farklı bir ilgi alanı yaratmaktadır.

Becerikli yönetim vatandaşlarının farklı ilgi alanlarında dengeye ihtiyaç duyar. Devlet yardımları, düzenlemeler ve vergiler süreçleri etkiler ancak her zaman arzu edilen sonuçları getirmez. Hükümetler doğal sistemler üzerine daha fazla araştırmayı maddi olarak desteklemektedir, fakat bu hem çevrenin hem de vatandaşların nasıl yönetileceğine dair bütünsel bir görüş sunmamaktadır.

Naturalliance’daki organizasyonlar ekoloji ve yönetim üzerine olan araştırmalara bağlıdır. Birçok uzmanlık kazanılmıştır, örneğin koruma ve biyolojik çeşitlilik sürdürülebilir kullanımı, bilgili liderlik ve uyumlu yönetimle daha başarılı olmaktadır. Şimdi, yerel düzeyde yönetimciler tarafından uyarlanabilir yönetim üzerine rehberlik vermek için tüm bilgilerin bir araya getirilebileceği bir sistem yapmak istiyoruz.

İYİ UYGULAMA. Bern sözleşmesinin ayrıcalıklarından sağlanan kapsamlı öneriler avcılıktan ve rekrasyonal balıkçılıktan, yaban kaynakların korunması yönetimi ile doğal ürünlerin toplanmasına hazırlıktır. Bu belgeler Naturalliance’taki organizasyon üyeleri tarafından düzenlenmiştir.

KARAR DESTEĞİ. Bölgesel, ulusal ve uluslararası politikayı desteklenmesi farklı düzeyde birçok değişik kaynaktan sağlanır. Naturalliance yerel bilgi kapsamlı GIS ile çalışanları destekleyecek araçlar sağlar. Eğer politik destek için benzer araçlar geliştirmek ve denemek isterseniz lütfen Naturalliance organizasyonlarından biri ile iletişime geçiniz.

 
tarafından desteklenir
TESS Logosu Game and Wildlife Conservation Trust Logosu Anatrack Ltd Logosu Tero Consulting Logosu COUNT Logosu