Doğayı geri kazanım.

.1970'li yıllarda Şahinciler, yırtıcı popülasyonlarının geri kazanımı için ağaçta yuvalayan Peregrinler’de, üretip salmayı geliştirdi.
.1970'li yıllarda Şahinciler, yırtıcı popülasyonlarının geri kazanımı için ağaçta yuvalayan Peregrinler’de, üretip salmayı geliştirdi.

İnsanlar dikkatlice planlamadıkları sürece, doğa üzerindeki etkilerini artırmak eğilimindedir. Her ne kadar, daha fazla gıda, bina, ulaşım ve istihdam sağlamak için bir ihtiyaç olabilirse de, biz mümkün olan her yerde doğayı geri koymak ve tekrar bağlantı kurmaya yardımcı olabilirsek, çevremizi, zengin, daha sağlıklı ve zevkli yapabilirsiniz. Geri kazanım için yol kenarlarında, tarla kenar ve alanların köşelerinde, kasaba parklarında ve hatta binaların üstüne pek çok fırsat mevcuttur.

Doğa Koruma Uluslararası Birliği (IUCN) türlerinin geri kazanımı için yönergeler üretti. Birçok türün Yeniden yerleştirilmesi ve Diğer Koruma translokasyonları üzerine yönergeler, birçok projelere dayalıdır ve bu nedenle uzun ve ayrıntılıdırlar. Ancak, özellikle yakın kaynaklardan bitkilerin, yerel türlerin geri kazanımı konusunda kararlar oldukça basit olabilir.

Eğer zorluklar oluşursa İYİ UYGULAMA kılavuzları IUCN projelerine sevk edecek basit bir karar ağacı sağlar.

 
tarafından desteklenir
TESS Logosu Game and Wildlife Conservation Trust Logosu Anatrack Ltd Logosu Tero Consulting Logosu COUNT Logosu