İstilacı Yabancıları Yönetim: İyi Uygulama

Yabancılara yer değiştirtmek için bilim ve toplum desteğine ihtiyaç var

Yanlış düzeltilmesi: Kırmızılar’ın geri kazanımı için Gri Sincapların çıkarması

Gri sincap tarafından (yukarıda) gövdesi üzerinden kabuğu soyulmuş genç bir Kayın, hayatta kalamaz.
Gri sincap tarafından (yukarıda) gövdesi üzerinden kabuğu soyulmuş genç bir Kayın, hayatta kalamaz.

Kuzey Amerika gri sincapı başarıyla İngiltere'nin büyük bir kısmını istila etti ve İsviçre ve Fransa’ya doğru genişliyor ve talihsiz bir sürümünden dolayı İtalya'ya doğru genişlemektedir. Bu istilacı yoğunluğu ile genç yerli kayın, meşe ve diğer yerli ağaçları kabuklarını soyarak öldürmekte, hastalık ve rekabet yoluyla yerli Avrasya kırmızı sincabın yerini aldı. İlk başta hastalık riski (kırmızıyı öldüren fakat gri sincabı öldürmeyen) gri sincabın büyük arazilere çıkarılması ile kırmızı sincabın geri kazanımını sağlar. Halk bu çıkarılmayı tolere etmeyebilir.

Bununla birlikte, gri sincaplarda hastalığın az olduğu görülür. Gri sincapların sayısı düşürüldüğünde kırmızı sincapların tekrar toplandığı görülür. Bu sürec içinde yerel topluluklar aracılığıyla iyi bilgi yayılır. Ayrıca, eğer insanlar kendi aziz yerli türler için bir tehdit olarak kalır son gri sincap rapor verecek. Dikkatli araştırma ve yöre halkının katılımı ile dinamik uygulaması, en istilacı yabancı türlerin kaldırılması için anahtar olabilir.

Himalaya Balsam ya da Japon Knotweed?

Himalaya Balsam iyi topluluk koruma projesi olarak sökülebilir. Knotweed çok köklü ve Dow Chemicals ICADE dışındaki en herbisittir ve sökülmeye direnir.

 
Web üzerinde
tarafından desteklenir
TESS Logosu Game and Wildlife Conservation Trust Logosu Anatrack Ltd Logosu Tero Consulting Logosu COUNT Logosu