Tarım

İspanya'da Karışık Tarım
İspanya'da Karışık Tarım

Avrupa topraklarının yarısı tarım için kullanılmaktadır. Çiftçilik, farklı doğal alanları oluşturmuştur. Ancak, hükümetlerin maddi yardımları modern teknoloji ile birleştirilip arazi kullanım çeşitliliğini azaltıcı ve yoğunlaşmış toprak kullanımını cesaretlendirdi. Bazı çiftçilik türleri topraktaki diğer önemli hizmetleri yıpratmaya başladı. Bu hizmetler, havanın ve suyun yenilenmesi, toprak üretimi ve bitkilerin tozlaşması, sel önlemleri, haşere ve hastalıklar, rekreasyon desteği gibi hizmetleri içermektedir.

Neyse ki, ülke ödemeleri arazi ile ilgili olan hizmetlerin geliştirilmesi ve yenilenmesi için değiştirildi. Rekreasyon için özel ödemeler de bu hizmetleri koruyabilir. Doğa zenginliklerin verimli üretim ile nasıl en az para ödeyerek artırılabileceği ve bu maliyetin devlet ya da özel ödemeler ile nasıl karşılanabileceği konusunda oldukça çok bilgi vardır. Ancak, bilgiler birçok ülkeye ve kuruma yayılmış durumdadır.
Naturalliance bu bilgiyi bir noktada toplamaya çalışmaktadır, ayrıca yönetmelik, diğer masraflar, maddi yardımlar, pazar ve hava durumu ile bilgileri; ürün üretimi ile ilgili kişisel bilgi birikiminizi, topraklarınız, diğer habitatlar, çiftlik hayvanları, yabani türler ve bunların yönetilmeleri ile birleştirmenize yardımcı olur.

İYİ UYGULAMA. İngiltere'nin iç kesimlerinde yer alan Loddington Estate, çiftçiliğin topraktaki yaban hayatın bulunduğu alandan sağlanan kaynaklardan en iyi şekilde nasıl yararlandığının ilk örneğidir.

ÜRETİM. Ürünlerin ve çiftlik hayvanlarının en iyi şekilde nasıl idare edileceği konusunda rehberlik edilerek çiftlikler kazanç sağlayabilir. Naturalliance sürdürülebilir çiftçiliğe en iyi araştırmalara ve önerilere bağlantı sağlayarak yardım etmeyi amaçlar.

PROBLEM ÇÖZÜMÜ. Haşere ve hastalıklardan kaynaklanan problemler, hemen ve uzun süreli etkili olacak yollarla çözümlenmelidir. Naturalliance en iyi araştırmaya bağlantı kurmak ve bunun üzerinde önerilerde bulunmayı da amaçlamıştır.

HARİTALAMA. Nihai amaç, tüm genel ve kişisel bilgileri kelime işlemcideki renkli işaretler ya da bir arabadaki GPS cihazı kadar kolay çalışan dijital harita sistemi oluşturmaktır. Bu biraz zaman alacaktır, ama başlangıç olarak bunu kullanan basit bir haritalama aracı ve bunu kullanacak projeler için öneriler yer almaktadır.

 
tarafından desteklenir
TESS Logosu Game and Wildlife Conservation Trust Logosu Anatrack Ltd Logosu Tero Consulting Logosu COUNT Logosu