Topluluk: İyi Uygulama

Arne Parish Planlama için bir Araştırma
Rekreasyon için gerekli daha fazla açık alanlar var mı?
Rekreasyon için gerekli daha fazla açık alanlar var mı?

Düzenli aralıklarla yerel toprak kullanım planlaması için stratejik değerlendirmeleri yöneten yerel idareciler için bu iyi bir çevresel pratiktir. Eğer vatandaşlarla alanların gelişimi için uzun dönem prensip setleri ya da daha yüksek otoritelere karşı yapılan konsültasyon her 5-10 senede yapılırsa, daha sonraki bireysel planlama başvuruları hakkındaki tartışmalar için harcanan zaman daha azalacaktır. Ayrıca tekrarlanan çalışmalar bize vatandaşların gereksinimlerinin zamanla değiştiğini gösteriyor.

Ayrıca düzenli aralıkların konsültasyonları Ajanda 21 tavsiyelerini yerine getirir. Vatandaşlara konut sağlama ve iş gelişimleri için danışılması dışında, kendi çevrelerinde iş alımı, nakliye, eğitim ve diğer kamu hizmetleri gibi konulardaki fikirleri araştırabilinir. Yerel idarelerde, planlamanın tüm yanıtlarını hesaba katmak demokratik bir yaklaşımdır.

Arne Parish'te yabani erik ve çoksalıklı yaşam alanları vardır
Arne Parish'te yabani erik ve çoksalıklı yaşam alanları vardır

İngiltere'nin güney sahili Arne cemaatinden bu portala dahil edilen ortakların çalışmaları, 2002 yılından beri ev sahiplerinin fikirleri hakkında ilk kapsamlı çalışmaya yardım etti. "Naturalliance" amaçlarından biri, Avrupa çapındaki tüm yerel toplulukların bu portal aracılığıyla araştırmada teknolojiyi kullanmalarını sağlamaktır.. Bu da sırasıyla yerel demokrasiyi, geçim sağlama konusunu ve vatandaşların rekreasyon ihtiyaçlarını iyileştirmek içindir.

 
Web üzerinde
tarafından desteklenir
TESS Logosu Game and Wildlife Conservation Trust Logosu Anatrack Ltd Logosu Tero Consulting Logosu COUNT Logosu