Egzersiz: İyi Uygulama

Golf Sahaları üzerindeki doğal zenginlik

Nispeten doğal ya da yarı doğal toprakların kaldığı ülkelerde, rekreasyonel uygulama için ayrı tayin edilmiş bu bölgeler doğadan faydalanmak için bir fırsat oluşturur. Yürüme, koşma, bisiklete binme ve ata binme yolları potansiyel yaban hayatı koridorlarıdır. Aynı zamanda diğer türlü lokal olarak sağ kalamayacak tür popülasyonlarının devamını daha büyük alanlar sağlar.

Golf sahaları faydalı yarı doğal yaşam alanları sağlayabilir
Golf sahaları faydalı yarı doğal yaşam alanları sağlayabilir

Golf sahaları, yarı doğal habitatların temininde mükemmel fırsatlar yaratır. İyi idare edilmiş araziler, golf oynarken tatmin edici görüntüler sağlar. Biçme ve otlatma bilinçli olarak yapıldığı pürüzlü alanlarda, doğal vejetasyon açısından inanılmaz zenginliklerle karşılaşılabilir. Su özelliklerinin küçük sucul ekosistemler oluşturduğu kum yığınlarında, bazı sürüngenler ve omurgasızlar için yeni habitatlar oluşabilir. Biçilmiş alanlar bile bazı kuş türleri için güzel yem arama yerleri sağlayabilirler.

Amerika temelli Audubon Toplumu'nun golf alanları için Kooperatif Sığınak Programı mevcut ve bu program Avrupa’ya kadar büyütülmüş. Portekiz'deki durağan su kreasyonunun ve yabani otların temizlenmesinden sonra nesli tükenmekte olan bitki türlerinin yenilenmesinin önemli olduğu Oltavos Dunes alanı buna çok güzel bir örnektir. Belgeleme için yeni bir aday da çok eski House of Bragança arazisini konu alan projedir: Herdade de Roncão d'el- Rei'nin yerel doğaya ve iş oluşturmaya dair olumlu bir etkisi vardır.

 
Web üzerinde
tarafından desteklenir
TESS Logosu Game and Wildlife Conservation Trust Logosu Anatrack Ltd Logosu Tero Consulting Logosu COUNT Logosu