Türler ve Habitat

Hava tahminleri haritalar üzerine yapılmaktadır. Aynı şekilde Naturalliance haritaları ülkenizdeki, toplumlarımızdaki ve Avrupa'da ki doğa zenginliklerini tahmin etmek için kullanacaktır. Aynı hava tahmini gibi, bu da bilime ve doğadaki zenginliğin kara ve iklim değişi,kliğine bağlı olarak nasıl değiştiğini tahmin edebilmek için uygun haritalara ihtiyaç duyacaktır.

Uydu haritaları büyük türler içi tahmini nüfus modellerini desteklemektedir.
Uydu haritaları büyük türler içi tahmini nüfus modellerini desteklemektedir.

Bilim sayfalarımız bazı bilimlerin artık uygun olduğunu açıklar ancak daha yapılacak çok şey var. Bilim adamlarının bu işi yapabilmeleri için hem fon hem de veri desteğine ihtiyacı var. Bu da Naturalliance hem haritalayarak hem de bağış sağlayarak size yardım etmeye çalışmaktadır. Bağış yapmak bilimi geliştirmek için önemlidir. Haritalamak da önemlidir çünkü tahminler ancak haritalar bedelsiz olduğu zaman ücretsiz olabilir.

Birçok kuruluş Avrupa’daki türleri belirliyor. Biz sizi bu işi kolay, zevkli hale getirenlerle ve verilerini Naturalliance üzerinden tahminler için ulaşabilir yapanlarla bağlıyoruz.

Haritalar bilgisayarlarda epeyce ulaşılabilir durumdadır. Ancak yol haritaları ve yön bulmak için fotoğraflı görüntüler habitat haritaları değildir. Doğanın zenginliklerini tahmin edebilmek için doğal ortam haritalarına ya da toprak üstü materyallere ihtiyacımız var. Avrupa'da Avrupa Çevre Ajansı tarafından yönetilen ve ücretsiz olan mükemmel bir toprak üzeri haritası bulunmaktadır. Biz size görülebilen alanları of 250 m x 250 m ye kadar indirmenizde yardımcı olacağız.

Küçük türlerin tarım arazisi ve bahçe düzeyinde tahmini için çiftlik haritalarına ihtiyaç vardır.
Küçük türlerin tarım arazisi ve bahçe düzeyinde tahmini için çiftlik haritalarına ihtiyaç vardır.

Ancak 5m ye kadar olan doğal alanları teker teker ağaçlar için belirlemek ya da bitki grupları ve diğer hayvanları besleyen onların böcekleri için 1 m kadar belirlemek için biz size ücretsiz haritalar yapmanızda yardımcı oluyoruz. Kayıt olur ve abone olursanız, harita yapma programımızı indirebilir ve bireysel ve toplu haritalamada kullanabilirsiniz. Bu görüşe göre bu projelereden gelen bilgiler sonunda doğanın zneginliklerini her yerde tahmin edebilmek için Avrupadaki doğal alanları uygun bir ölçekte belirleyecektir.

 
tarafından desteklenir
TESS Logosu Game and Wildlife Conservation Trust Logosu Anatrack Ltd Logosu Tero Consulting Logosu COUNT Logosu