Egzersiz

Yürüyüş
Yürüyüş

2010 yılında Naturalliance’a bağlı bir organizasyonca yapılan araştırmada, sekiz farklı Avrupa ülkesindeki kırsal bölge sakinlerine kırsal bölgeden nasıl yararlandıkları sorulmuştur. Katılımcıların en geniş biçimde % 70’inin doğa yürüyüşleri yaptıklarını, koşu, bisiklet, kayıkçılık, golf oynamak ya da daha ekstrem aktiviteler ile uğraştıklarını belirtmişlerdir.

Eğer egzersizlerinizi yarı doğal alanlarda yaparken, doğal zenginliklerin sürdürülmesini de talep ederseniz, Naturalliance size yardımcı olmak ister. Bizim rehberlik prensibimiz, ziyaretçilerin kırsal alan ve onun doğal zenginliklerinden keyif alırken hem yerel toprak sahiplerinin hem de topluluğun bundan yarar görmesini sağlar.

İYİ UYGULAMA. Estonya, birçok egzersiz faaliyetinin kombinasyonun nasıl doğal zenginlikleri korumaya yardımcı olduğu örneğimizi oluşturmaktadır.

ÜRETİM. Doğadan keyif almamız, alanları nasıl kullandığımıza ve türleri korumamıza bağlıdır. Daha fazla insanın doğaya katkıda bulunmasını nasıl sağlayabiliriz?

ÇÖZÜM. Burada farklı aktivitelerle ve ilgi alanlarının çatışmalarına, Naturaliance hem doğanın hem de insanların yararına olacak çözümler sunacaktır.

HARİTALAMA. Kırsal bölgelerde ki muhtemel egzersiz rotalarının doğal zenginlikler ile uyumlu olarak haritalanması gerekmektedir. Bunu Naturalliance sağlar.

 
tarafından desteklenir
TESS Logosu Game and Wildlife Conservation Trust Logosu Anatrack Ltd Logosu Tero Consulting Logosu COUNT Logosu