Invasiivsete võõrliikide majandamine: Parimad näited

Võõrliikide kõrvaldamine vajab teaduse ja kogukonna tuge

Vale olukorra õigeksmuutmine: Halli orava kõrvaldamine ja punase orava taastamine

Noor pöök, mille tüvekoore on hall orav (ülal) eemaldanud, ei jää elama.
Noor pöök, mille tüvekoore on hall orav (ülal) eemaldanud, ei jää elama.

Põhja-Ameerika hall orav on edukalt vallutanud enamuse Suurbritaaniast ja on laienemas Šveitsi ja Prantsusmaale ning juba asustanud Itaalia. See sissetungija saavutab populatsiooni tiheduse, mis on noored pöögid, tammed ja ka teised looduslike puuliikide suremise põhjuseks, kuna kahjustab nende tüvekoort ja eemaldab selle. Hall orav asendab loodusliku Euroopa punase orava tänu haigustele ja konkurentsile. Esialgu arvati, et haiguste (mis tapavad punase, kuid mitte halli orava) risk nõuab hallide oravate eemaldamist suurtel aladel enne punaste oravate populatsioonide võimalikku taastamist, ja et inimesed ei pea seda õigeks.

Kuid selgus, et see haigus ei levi siis kui hallide oravate arvukus on madal, seega, punaseid oravaid võib antud alale taasasustada niipea kui hallide oravate arv on oluliselt vähenenud. Pealegi, kui informatsioon selle protsessi kohta levib kohalikus kogukonnas, kannavad inimesed ette vaatlustest viimaste hallide oravate kohta, kes on alles jäänud, kui potentsiaalse ohu kohta nende kallile kohalikule liigile. Põhjalik uurimistöö ja kohalike inimeste jõuline kaasamine selle rakendamisel võivad olla võtmeks paljude invasiivsete võõrliikide kõrvaldamisel.

Verev lemmalts ja jaapani konnatatar?

Vereva lemmaltsa taimed saab kogukonna looduskaitseprojekti raames välja kaevata. Jaapani konnatatar on väga sügavate juurtega ja resistantne enamike herbitsiidide suhtes, välja arvatud Dow Chemicals'i ICADE .

 
Internetis
toetab
TESSi logo Ühenduse Game and Wildlife Conservation Trust logo Anatrack Ltd. logo Tero Consultingu logo COUNT Partner International Union for Conservation of Naturen logo