Aiandus

Köögiviljaaed
Köögiviljaaed

Võimalik, et meie armastus aiapidamise vastu on niisama vana nagu põllumajandus. Ühenduse Naturalliance liikmete hiljuti korraldatud uuringust tuleb välja, et üle 70% maapiirkondade elanikest hoolitsevad oma aia eest, kusjuures kui liikuda Euroopa kuivemast lõunaosast viljakama mullaga põhja poole, siis see näitaja suureneb. Kuna põllumajandus ja metsandus on muutumas üha intensiivsemaks, siis on mitmed liigid leidnud pelgupaiga just aedades. Paljud inimesed on mõelnud selle peale, kuidas saaksid aidata neid liike, mis neile meeldivad, peletades samas eemale teisi liike, mis nende taimi kahjustavad.

Tegelikult leidub tänapäeval rohkesti teavet selle kohta, milliseid taimi kasvatada, et aidata mesilasi, liblikaid ja linde. Kuid see teave on mitmetes keeltes ja mööda Euroopat laiali. Kusagil võib olla olemas täiuslik lahendus ka kõige hullematest kahjuritest vabanemiseks! Ja isegi kui lahendust pole, võib olla võrgustiku kasutajate seas arendamisel projekt eesmärgiga leida sellele küsimusele vastus. Seega liituge meiega, siis aitate võrguavarustesse moodustada koha, mis juhataks teid ja loodust läbi keerukate labürintide, et luua kaunis ja viljakas istutatud taimedega kaetud ala.

PARIM NÄIDE. Lillejõed Suurbritannias.

TOOTMINE. Naturalliance on endale eesmärgiks seadnud viia teid parimatele võrgulehekülgedele, kust leiab teavet viljaka ja loodushoidliku aiapidamise kohta.

PROBLEEMIDE LAHENDAMINE. Olgu probleemiks oravad või teod, ikka soovime me leida lahendusi, mis on aiakahjuritest vabanemiseks tõhusad ja muule loodusele turvalised.

KAARDISTAMINE. Naturalliance on seadnud eesmärgiks aida teil istutada kahjuritekindlaid köögivilju, mesilasi ja liblikaid kohale meelitavaid lilli ja leida lindude söögimajadele selliseid kohti, kus röövlinnud liiga hõlpsalt rünnata ei saaks. Selleks on vajalik teie aia kaardistamine. Oluline on kaardistada ka elupaigad väljaspool teie aeda (näiteks metsad), siis on võimalik paremini mõista seda, milliseid metsikuid liike te soovite ligi meelitada ja milliseid eemale peletada.

Palun REGISTREERIGE, sellega aitate meil aidata teil:

• kasvatada kauneid lilli ja tervislikku toitu ning tuua kasu liikidele looduses, kes aitavad teid ja teevad teile rõõmu;
• jagada oma kogemusi ja saada vastu teadmisi teistelt;
• kasvatada soovitud liike ja kõrvaldada minimaalse vaevaga probleeme tekitavad liigid;
• hoolitseda mulla, vee, lõhnade ja umbrohtude eest võimalikult tõhusalt.

Registreerimisel võite vastata meie KÜSITLUSELE ja anda teada, mille kohta te kõige enam teavet vajate.

 
toetab
TESSi logo Ühenduse Game and Wildlife Conservation Trust logo Anatrack Ltd. logo Tero Consultingu logo COUNT Partner International Union for Conservation of Naturen logo