Liigid ja elupaigad

Ilmaennustusi tehakse kaartide abil. Samamoodi tahab ka Naturalliance kasutada kaarte loodusrikkuste ennustamiseks teie maadel, teie kogukonnas ja terves Euroopas. Sarnaselt ilma ennustamisele on teadust ja vastavaid kaarte vaja ka selleks, et ennustada, kuidas võiksid loodusrikkused maade ja kliima muutumise korral muutuda. Meie sooviks on, et kasutaksite meie ennustusi oma maakasutuse planeerimiseks ja looduse rikkuste taastamiseks.

Satelliitkaardid toetavad suurte liikide kohta ennustusi teha võimaldavaid populatsioonidünaamika mudeleid.
Satelliitkaardid toetavad suurte liikide kohta ennustusi teha võimaldavaid populatsioonidünaamika mudeleid.

Teaduse leheküljel on osa teadlaste töö viljadest kättesaadav juba täna, ent palju tuleb veel ära teha. Selleks vajavad teadlased toetust, seda nii rahastamise kui ka andmete kujul. Just siin soovibki Naturalliance teile appi tulla – te saate hakata tellijaks/annetajaks ja tegeleda kaardistamisega. Tellijaks hakkamine on oluline, sest sellega aitate arendada teadust. Kaardistamine on oluline, sest ennustusi on võimalik suuremaid summasid kulutamata teha vaid siis, kui kaardid on tasuta.

Paljud organisatsioonid üle terve Euroopa kaardistavad liike. Siit lehelt leiate lingid nende võrgulehekülgedele, kes on teinud selle tegevuse lihtsaks ja nauditavaks ning lubavad kasutada oma andmeid Naturalliance'i ennustustes.

Arvutis kasutamise jaoks on saadaval rohkesti mitmesuguseid kaarte. Kuid teekaardid ja navigeerimiseks kasutatavad fotograafilised kaardid pole siiski elupaikade kaardid. Selleks, et loodusrikkuste dünaamikat ennustada, läheb vaja elupaikade või pinnakattekaarte. Euroopa kohta on olemas suurepärane pinnakattekaart, mille haldajaks on Euroopa Keskkonnaagentuur ja mida saab kasutada tasuta. Meie aitame teil kasutada seda kuni 250 x 250 m suuruste maa-alade vaatamiseks.

Väikeste liikide kohta ennustuste tegemiseks vajame kaarte talumaade (üleval), põllu või aia mõõtkavas.
Väikeste liikide kohta ennustuste tegemiseks vajame kaarte talumaade (üleval), põllu või aia mõõtkavas.

Kuid selleks, et kaardistada üksikute puude kuni 5 m suurusi kasvukohti või 1-meetrise küljega ruute taimekoosluste ja putukate määramiseks, kellest toituvad kõik suuremad loomad, on sellised tasuta kaardid alles vaja luua. Kui te registreerute ja tellijaks hakkate, saate endale alla laadida meie kaardistaja ning hakata osalema kaardistamises iseenda ja kogukonna hüvanguks. Naturalliance'i nägemuses peaks sellest projektist saadav teave andma lõppkokkuvõttes tulemuseks selle, et kõik Euroopa kasvukohad on kaardistatud piisavalt väikses mõõtkavas ja loodusrikkuste dünaamikat oleks võimalik prognoosida kõikjal.

 
toetab
TESSi logo Ühenduse Game and Wildlife Conservation Trust logo Anatrack Ltd. logo Tero Consultingu logo COUNT Partner International Union for Conservation of Naturen logo