Topluluk

Topluluk
Topluluk

Eğer demokratik hükümetler sorunları rıza ile çözümlemezler ise, seçimlerde sıkıntı yaşarlar. Bu yüzdendir ki hükümetler uzun dönemli çevre projeleri için vatandaşlarını anlamalı ve desteklerini almalıdır. Vatandaşlar aynı zamanda onların kendilerinin çevresel kararları içinde iyi anlaşılmalıdır. Kırsal kesimi yönetenler sadece çiftçiler, avcılar ve koruma alanlarının görevlileri değildir, aynı zamanda bahçeleri ve yol sınırlarını belirleyenler ve genellikle yerel halkın olan umumi alanlarını da yönetenlerdir.

Doğal zenginliklerin yönetilmesi ve restore edilmesi içim tüm ilgililerin birliğine ihtiyaç vardır, çünkü bazı türler bir bahçeden hatta bir çiftlikten daha geniş alanları kaplayabilir. Eğer kuzeydeki yerel yönetimin doğal koruma alanlarındaki ziyaretçileri aynı zamanda güneydeki konuk evlerini ve marketleri kullanırsa, böyle bir iş birlikçilik ekonomik faydalar da sağlayabilir. Naturalliance, herkesin doğanın zenginliklerinden fayda sağlaması için tüm yönetimi ve ötesini kapsayacak bilgileri bir araya getirecek bir sistem kurmayı amaçlar.

İYİ UYGULAMA. Güney İngiltere’deki pilot çalışma, böyle bir Naturalliance alanının tasarlanması için, tartışmalı yaban hayatı yöneticiliği ve mahalle planlanmasının bir parçası olarak verilerin nasıl derlendiğini göstermektedir.

ÜRETİM. Bizim amacımız yerel halkı size ve sizin çalışanlarınızın yerel çevre yönetimleri için motive edecek bilgi ve fikirler için en iyi siteler ile bağlantı kurmanızı sağlamaktır.

ÇÖZÜM. Yabani türlerin faydaları kadar maliyetleri de olabilir, bu sebeple biz tehditleri fırsatlara çeviren faydacı yönetim önerileri sağlayacak öneriler üretiriz.

HARİTALAMA. Bizim nihai amacımız, bir kelime işlemcide renkli fikirleri kolayca veren bir rehber haritalama sistemi içinde yerel bilgileri inşaa etmektir. Bu sizin kararlar almanızda yardımcı olmalı ve kendi politikalarını anlamanıza yardımcı olmalıdır. Başlangıç olarak basit bir haritalama aracı ve öneriler kullanmak için bu projeleri kullanabilirsiniz.

 
tarafından desteklenir
TESS Logosu Game and Wildlife Conservation Trust Logosu Anatrack Ltd Logosu Tero Consulting Logosu COUNT Logosu