Bahçecilik: İyi Uygulama

Londra genelinde Çiçek Nehri
Uygun yönetilmesi halinde yol kenarlarını yabani çiçek habitatı yapabilirsiniz
Uygun yönetilmesi halinde yol kenarlarını yabani çiçek habitatı yapabilirsiniz

Yabani çiçekler kırsal kesimlerin tipik bitkileri olsa da, şehirlerde de yarar sağlayabilirler. Kuşların ve sürüngenlerin bağımlı olduğu böcek çeşitliliği, yabani vejetasyonun olduğu bölgelere ihtiyaç duyar, çünkü hareketli türlerin küçük izole bölgelerden kaybolması kolaydır. Bağlantı, ağır ekili kırsal kesimde de önemli olabilir. Yabani çiçek şeritleri göz alıcı olmalarıyla beraber bahçelerde, kentsel açık alanlarda, yol kenarları ya da kırsal patikalardaysa bağlantı sağlarlar.

River of Flowers (Çiçeklerin Nehri) Archway Herbal Kliniği öncülüğünde, güney Londra'dan gelen yaban çiçeklerinin nehir veya tozlaşma akışını oluşturmak için bir toplum projesi olarak başladı. Polen taşıyıcı böcekler, arılar, kelebekler ve hoverflies (arıya benzeyen sinek) için yem boğumu temin eder ve yaban bitkilerinin sağ kalmasına yardımcı olur. Başlangıçtan itibaren River of Flowers (Çiçeklerin Nehri), Londra boyunca birçok yeni kentsel çayırların yaratılmasına dahil oldu.

Bu kısmen Kentsel Çayırlar Flora Bankası aracılığıyla başarılmıştı. Bunun dışında River of Flowers (Çiçeklerin Nehri) de koruma organizasyonları ile yerel ve ulusal seviyede başka kentsel gruplarda birçok ortaklıkların kurulmasında başarılı olmuştur. Yaban çiçekleri polen taşıyıcı böcekleri ve bahçe haşerelerini yiyen hayvanların dikkati çeken besin ürünleriyle birlikte büyüyebildiğinden besin üretme projeleri de dahil edilmiştir. Web sitesinde, sohbetlerde, tavsiye seanslarında, yaban çiçekleri atölyelerinde ve diğer organizasyonlarda bu konuda hakkında daha çok teşvikler mevcut.

 
Web üzerinde
tarafından desteklenir
TESS Logosu Game and Wildlife Conservation Trust Logosu Anatrack Ltd Logosu Tero Consulting Logosu COUNT Logosu