At Yönetimi

Atlar fundalık alanları yönetiyor
Atlar fundalık alanları yönetiyor

İnsanlar atlarla 4000 yıldır birlikte çalışıyor. Ancak doğal zenginliklerin korunması için atların önemi sık sık gözardı edilir. Kereste üretimini seçici olmasına ve düşük karbon maliyetlerinde rolleri bilinmektedir. Atlar doğa rezervlerindeki bitki örtüsü yönetmek için kullanılabilir. En önemli rolleri yarı doğal habitatlarının korunması olabilir. Atlar için kullanılan otlaklar genellikle kalıcıdır ve zengin toprak, bitki, böcekler ve son olarak gübreleri yiyen hayvanlar ve kuşlar için önemlidir. At sırtında yaban hayatından keyif almaktan daha bir yol ne olabilirki özellikle kendi ayarları yerine atlar üzerinde yayılmış insanlar için?

Naturalliance at sahiplerini hayatlarında hayvanların önemini anlayan ve atların sağlığı ve otlakların yönetiminin doğaya fayda sağlaması için önerilerde bulunmaktan memnun olmaktadır. Atlar için uzun zamandır kullanılan yollar artık onlar için veya doğa için yararlı değillerdir. Naturalliance binicilere, topluluklara ve arazi sahiplerine herkesin fayda sağlayacağı yeni rotaların planlanmasına yardımcı olmayı amaşlamaktadır. İnsanların baskı altında tuttuğu alanların korunması için en iyi vejetasyonu oluşturacak karışımını biliyormuyuz?

İYİ UYGULAMA. Atları ile ünlü Macaristan, at biniciliğinin korumaya nasıl fayda getirildiğini göstermektedir.

ÜRETİM. Naturalliance sizi doğa dostu at yönetimi ve doğaya fayda sağlayacak rekreasyonlar için bağlantılar sağlar.

SORUN-ÇÖZME. Diğer şeylerin yanında düzenli veteriner tedavileri ile sizin ve çevrenin maliyetlerinizi düzüşürmeyi sağlayacak çalışmalar yapmak istiyoruz.

HARİTA. Binicilik rotalarını korunmasını sağlamak için haritalamasını yapmak önemlidir. Haritaları kullanmak biniciler için yenşi rotaların oluşturulması ve yaban hayatı ile uyumunun sağlanması açısından önemlidir. Naturalliance haritalaması işleri kolaylaştırır.

 
tarafından desteklenir
TESS Logosu Game and Wildlife Conservation Trust Logosu Anatrack Ltd Logosu Tero Consulting Logosu COUNT Logosu