Akvakultūra

Jūros žvejyba yra plačiai paplitusi visoje Europoje
Jūros žvejyba yra plačiai paplitusi visoje Europoje

Pelkės, kurioms būdingos žemės ir vandens ypatybės, konkuruoja su atogrąžų miškais dėl produktyviausios gamtos sistemos vardo. Rūšių apsaugos statusas yra aukščiausias tose Europos šalyse, kurios turi daugiausia pelkių. Pelkės taip pat yra svarbios potvynių reguliavimo srityje. Deja, pastarąjį šimtmetį Europa prarado maždaug pusę pelkių.

Akvakultūra, tokia kaip žuvininkystė, gali būti susijusi su nedidelių pelkių kūrimu, siekiant padėti daugeliui rūšių, neskirtų maistiniams pasėliams. Deja, moderniosios technologijos atvėrė kelius žuvininkams atitverti jūros plotus. Nors intensyvi pajūrio žuvininkystė gali teikti socialinių ir ekonominių pranašumų, ji susiduria su laukinės gamtosaugos problema.

GERIAUSIA PRAKTIKA. Švedijos iniciatyva rodo, kad dirbtinės pelkės gali sulaikyti dirvožemio nuotėkį, o tai yra teigiamas aspektas tiek žuvininkystės atžvilgiu, tiek medžioklės.

GAMYBA. Naturalliance surinks informaciją apie ekonomines iniciatyvas ir metodus, skirtus pelkių atnaujinimui.

PROBLEMŲ SPRENDIMAS. Kaip galėtų visų tipų akvakultūros pasitarnauti gamtosaugai?

ŽEMĖLAPIŲ SUDARYMAS pelkėms yra svarbus potvynių valdymui, o taip pat gali atskleisti savybių, kurios labiausiai prisidėtų apsaugant gamtos turtus.

Prašome užsiregistruoti, kad padėtumėte mums ir sau:

• Sukurti ir valdyti pelkes bei taip prisidėti prie įdarbinimo, rekreacijos ir gamtos apsaugos.
• Informuoti visuomenę apie pelkių teikiamą naudą aplinkosaugai.
• Skatinti tvarų visų akvatinių išteklių valdymą.

Atlikite mūsų APKLAUSĄ ir išreikškite nuomonę dėl informacijos, kurios pageidautumėte labiausiai.

 
remiama
„TESS“ logotipas Laukinių medžiojamųjų žvėrių ir paukščių apsaugos fondo (Game and Wildlife Conservation Trust) logotipas „Anatrack Ltd“ logotipas „Tero Consulting“ logotipas „COUNT Partner International Union for Conservation of Nature“ („COUNT‘ tarptautinės partnerių sąjungos gamtosaugai) logotipas