Dabas atjaunošana

1970. gados mednieki ar piekūniem izstrādāja vairošanas un izlaišanas programmu, lai atjaunotu plēsīgo lielo piekūnu populāciju.
1970. gados mednieki ar piekūniem izstrādāja vairošanas un izlaišanas programmu, lai atjaunotu plēsīgo lielo piekūnu populāciju.

Cilvēka ietekmei uz dabu, ja tā netiek rūpīgi plānota, ir tendence pieaugt. Pārtika, ēkas, transports un darba vietas ir vajadzīgas lietas. Taču, ja mēs, kur vien iespējams, atjaunojam dabu un palīdzam tai atkal darboties, mēs varam padarīt savu vidi bagātīgāku, veselīgāku un patīkamāku. Ceļu nomalēs, lauku malās un stūros, pilsētu parkos un pat uz ēku jumtiem pastāv daudzas atjaunošanas iespējas.

Starptautiskā dabas un dabas resursu aizsardzības savienība (IUCN) ir izstrādājusi vadlīnijas, kas palīdz atjaunot sugas. Vadlīniju par atkārtotu ieviešanu vai citu aizsardzības pārvietošanu pamatā ir daudzi projekti ar daudzām sugām, un līdz ar to šīs vadlīnijas ir apjomīgas un detalizētas. Taču lēmumi par vietējo sugu atjaunošanu, it sevišķi augiem no netālajiem avotiem, var būt diezgan vienkārši.

LABĀKĀ PRAKSE piedāvā vienkāršu lēmumu koku, kas ļauj projektos ievērot IUCN vadlīnijas, ja rodas kādas grūtības.

Iespējamo atjaunošanas zonu KARTĒŠANAI var būt noderīgs rīks mūsu sadaļā par Biotopiem un sugām.

Lūdzu, REĢISTRĒJIETIES un, ja iespējams, ZIEDOJIET, lai palīdzētu mums veidot vadlīnijas kopienām un pārvaldītājiem par dabas un dabisko biotopu atjaunošanu Eiropā.

 
atbalsta
TESS logotips Medījamo dzīvnieku un savvaļas putnu aizsardzības fonda logotips Anatrack Ltd logotips Tero Consulting logotips COUNT Starptautiskās dabas aizsardzības partneru savienības (COUNT Partner International Union for Conservation of Nature) logotips